×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
27. februāris, 2017
Drukāt

Rīgas dome maina plānus – ebreju skolas vietā varētu būt basketbola bāze (1)

foto: LETAfoto: LETA

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien atbalstīja ieceri nekustamo īpašumu Krišjāņa Barona ielā 99C, kur iepriekš bija paredzēta ebreju skolas būvniecība, rezervēt Latvijas Basketbola savienībai (LBS) starptautiskajiem noteikumiem atbilstošas basketbola bāzes celtniecībai.

LBS vērsusies Rīgas domē ar lūgumu rezervēt šo nekustamo īpašumu, lai tajā varētu izveidot starptautiskajiem noteikumiem atbilstošu treniņu bāzi nacionālo basketbola izlašu vajadzībām, kā arī Bērnu un jauniešu basketbola skolas “Rīga” audzēkņu treniņu apstākļu uzlabošanai ar iespēju iegūt šā nekustamā īpašuma lietošanas tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Minētais zemesgabals atrodas blakus Daugavas sporta namam aiz Rīgas Skolēnu pils.

Pilsētas īpašuma komitejas deputāti atbalstīja šo ieceri. Galējais lēmums tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Kā vēstīts, Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka tas ir pašvaldībai piederošs zemesgabals un uz tā ir uzbūvēti pamati, kas bija paredzēti pašvaldības ebreju skolas būvniecībai. Šis projekts netika realizēts, tāpēc pašreiz objekta pamati šeit stāv jau vairākus gadus. Burovs uzsvēra, ka tā nav normāla situācija, ka zemesgabalam blakus ir jaunbūve un apkārtējā teritorija tiek attīstīta, bet konkrētajā īpašumā ir objekts, kuru varētu raksturot kā graustu.

Pašvaldība meklēja veidu, kā izmantot šo īpašumu, savukārt LBS meklē vietu jaunas halles būvniecībai. Pie LBS projekta pašreiz strādā arhitekti, tāpēc pašvaldība piedāvā halles būvniecībai šo zemesgabalu. Pašreiz pieņemts lēmums, ka zemesgabalu varētu rezervēt. Tas nozīmē, ka nākotnē zemesgabals varētu tikt nodots nomā vai lietošanā LBS, lai tā varētu realizēt halles būvniecību.

Burovs pieminēja, ka zemesgabals tiek rezervēts uz dažiem mēnešiem vai pusgadu, bet par konkrētiem termiņiem vēl nav runāts.

Viņš arī piebilda, ka pašvaldībai no pilsētas attīstības viedokļa ir izdevīgi, ja šajā teritorijā kaut kas tiek darīts, jo vietas apkārtne tiek labiekārtota citu projektu laikā, piemēram, veidojot sporta kompleksu Krišjāņa Barona ielā 116a.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prātīga doma, jau sen to vajadzēja. Tur ir būvbedre un vieta,kur narkomāniem tusēties.Daugavas Sporta namā bērniem trūkst vietas fiziskajiem treniņiem. Vismaz tiks sakārtota teritorija. Veidojas simpātisks bērnu un jauniešu centrs. Vēl būtu labi ja RD sakārtotu iepretim Daugavas Sporta namam stadionu.

Draugiem Facebook Twitter Google+