×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Rīgas domē neredz iemeslu atteikt rīkot praidu Vērmanes dārzā

praidists2

Rīgas domē nav saņemta informācija par ievērojamiem draudiem sabiedriskajai kārtībai un drošībai, tāpēc neesot pamata neļaut lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības “Mozaīka” iecerēto praidu Vērmanes dārzā 2.jūnijā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Uģis Vidauskis.

Rīgas pašvaldība iepazinusies ar Valsts policijas sagatavoto atzinumu, pirmdien saņemti arī Drošības policijas secinājumi, taču drošības speciālisti nav konstatējuši iespējamus būtiskus sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumus.

Pašvaldībā šajā dienā oficiāli nav pieteikts arī neviens konfrontējošs pasākums. Ņemot vērā, ka drošības iestādes nav konstatējušas būtiskus apdraudējumus, pašvaldībai nav tiesiska pamata praidu aizliegt, norādīja Vidauskis.

Kā ziņots, “Mozaīka” vēlas 2.jūnijā rīkot praidu Vērmanes dārzā, lai veicinātu sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītajiem jautājumiem.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti “Mozaīku” publiski aicinājuši atteikties no praida, lai pilsētu nepiemeklētu “Sodomas liktenis”. “Mozaīka” šim aicinājumam atsaukties negrasās.

Komitejas domnieki atbalstījuši arī grozījumus pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumos, pieprasot “aizliegt homoseksuālisma propagandu”, taču tie Rīgas domē nav pieņemti. Pašvaldības Juridiskais departaments atzinumā domniekiem norādījis, ka šāds ierobežojums ir pretrunā ar cilvēktiesību normām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+