×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Rīgas dome no LPS gaidīs priekšlikumus, kā aizstāvēt savas intereses

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes vadība vēl līdz balsojumam par izstāšanos no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) gaidīs priekšlikumus, kā pašvaldībai aizstāvēt savas intereses, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

“Ja Pašvaldību savienības valde argumentēs, kādi ir saprotami, nopietni argumenti, kāpēc Rīgai nav jāstājas [ārā no LPS] vai ar ko Rīga kā viena no pašvaldībām spēs aizstāvēt savas intereses… Mēs jūtamies neaizsargāti šajā situācijā, kad, iesniedzot budžetu, praktiski mēs neesam dzirdami,” teica Ameriks, atbildot uz jautājumu, ko Rīgas dome cer sagaidīt no LPS līdz sēdei, kurā lems par izstāšanos no savienības.

Viņš uzsvēra, ka Rīgai nav pašmērķa izstāties no LPS un tā ir ieinteresēta sadarboties ar citām pašvaldībām, bet atgādināja, ka Rīga nav apmierināta ar nākamā gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadali.

“Pēc šī valdības budžeta ir redzams, ka visas sociālās funkcijas, kas tagad tiek pilnībā pārliktas uz pašvaldībām, lielā mērā ir saistošas arī Rīgas budžetam. Tas nozīmē, ka mums pietrūkst apmēram 14 miljoni latu, lai nodrošinātu tās papildu funkcijas, kas ir uzliktas, mainot gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi par 1%, gan garantēto iztikas minimumu, dzīvokļu pabalstu, bērnudārzu audzinātāju algas un tā tālāk. Mēs gribētu, lai rīdzinieki būtu līdzvērtīgā situācijā ar citiem Latvijas iedzīvotājiem,” viņš klāstīja.

Rīgas vicemērs gan pauda pārliecību, ka pašvaldības dialogs ar valdību un Saeimu nepārtrūks arī tad, ja tā izstāsies no LPS. “Latvija ir ļoti maza valsts un Pašvaldību savienība ir sabiedriska organizācija. Tas dialogs iet gan caur Lielo pilsētu asociāciju, gan tieši saistībā ar valdības pieņemamajiem lēmumiem,” teica Ameriks.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome 23.oktobra sēdē tomēr lems par izstāšanos no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), aģentūrai BNS iepriekš apstiprināja Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņas centrs”) preses sekretāre Anna Kononova.

Vienlaikus gan viņa norādīja, ka līdz tam “LPS ir laiks, lai risinātu situāciju un censtos mainīt domes viedokli”.

LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis otrdien pēc tikšanās ar Ušakovu pauda cerību, ka Rīgas dome pirms lēmuma pieņemšanas izvērtēs visus “plusus un mīnusus”.

Abu pušu strīds saistās ar LPS un valdības vienošanos. LPS domes sēdē atbalstīja valdības piedāvājumu nākamgad saglabāt esošo proporciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē, kur 80% no iekasētā nodokļa nonāk pašvaldību budžetos, bet 20% ‒ valsts budžetā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.2
Alūksne +18.4
Daugavpils +19
Saldus +17.0
Liepāja +12.9
Jelgava +17.0
Ventspils +13.3
Limbaži +17
Madona +20.3
Rēzekne +17.9
Draugiem Facebook Twitter Google+