×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Rīgas domē nomaina Satiksmes departamenta vadību

Foto-LETAFoto-LETA

No šodienas, 2.jūlija, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumus izpildīs Agris Uplejs, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāve Laila Ivāna.

Līdzšinējais departamenta direktora pienākumu izpildītājs Vitālijs Reinbahs atbilstoši viņa iesniegumam turpinās darbu departamentā savā iepriekšējā – Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšnieka amatā. Vēlmi atgriezties iepriekšējā amatā Reinbahs izteicis pagājušā nedēļā “personisku iemeslu dēļ”.

Upleju departamenta direktora pienākumu izpildītāja amatam ieteicis Reinbahs, ņemot vērā viņa pieredzi administratīvajā darbā un jurista zināšanas.

Jautāts, vai Rīgas domē tā ir ierasta prakse, ka ierēdņi paši sev izvēlas priekšnieku, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (SC) aģentūrai LETA sacīja, ka pēc Reinbaha atlūguma saņemšanas Uplejs neesot bijis vienīgais pretendents direktora pienākumu izpildītāja amatam – šai vakancei esot vērtēti vairāki darbinieki no Satiksmes departamenta speciālistu vidus, taču, sekojot esošā vadītāja Renbaha atsauksmēm, kā piemērotākais virzīts Uplejs. Tā kā šajā gadījumā viss noticis ļoti ātri, svarīgāk par personālijām bijis nodrošināt departamenta turpmāko darbu.

Baraņņiks pieļāva, ka Reinbahs no amata atteicies tāpēc, ka viņam trūcis pieredzes vadītāja amatā, tomēr īstie iemesli jājautā viņam pašam. Reinbahs savukārt ar departamenta sabiedrisko attiecību speciālistes Unas Ahunas-Ozolas starpniecību pauda vien to, ka iemesli bijuši personīgi un sīkākus komentārus par šo tēmu viņš nesniegs.

Ņemot vērā Upleja pieredzi dažādu institūciju vadībā, Baraņņiks, balstoties uz Reinbaha sniegtajām atsauksmēm, vērsies pie domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Andra Amerika (GKR), kas izdevis rīkojumu par Upleja iecelšanu Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja amatā. Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) pagājušā nedēļā atradās komandējumā Ķīnā, no kuras atgriežas šodien. Tikmēr viņu aizvieto vicemērs Ameriks.

Baraņņiks aģentūrai LETA sacīja, ka tuvākajā laikā oficiālu direktoru Satiksmes departamentam nav plānots meklēt, jo pienākumu izpildītājam ir tieši tādas pašas pilnvaras kā direktoram, turklāt pašvaldības saistošie noteikumi neparedz, ka pašvaldībai uz šo amatu būtu jārīko konkurss. Upleja spējas Satiksmes departamenta vadītāja amatā tikšot vērtētas vismaz līdz vasaras beigām, un tikai tad tiks diskutēts par iespējamiem turpmākajiem risinājumiem.

Agris Uplejs līdz šim ir strādājis Satiksmes departamentā par projektu vadītāju-konsultantu. Viņam ir maģistra grāds tiesību zinātnē, Uplejs beidzis arī Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti ekonomista-grāmatveža specialitātē.

Iepriekšējā darba pieredze – Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas Vidzemes priekšpilsētas nodaļas galvenais jurists, VID Cēsu rajona nodaļas direktors, VID Vidzemes reģionālās iestādes direktora vietnieks, Izglītības un zinātnes ministrijas Saimnieciskās vadības departamenta direktors, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas juridiskās daļas vadītājs, SIA “Veselības aprūpes nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, Rīgas domes Satiksmes departamentam jau kopš februāra nav oficiāla vadītāja, kopš līdzšinējais direktors Edgars Strods kļuva par pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” valdes locekli. Kopš tā laika departamenta direktora pienākumus pildīja Reinbahs, taču jauns direktors netika meklēts, jo viņa darbs Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāju Vadimu Baraņņiku (SC) pilnībā apmierināja.

Tomēr opozīcijas deputāti pašvaldībā apšauba departamenta spēju pilnvērtīgi strādāt un norāda, ka pēdējā laikā departamenta atbildības jomā Rīgā vērojamas daudzas neatrisinātas nepilnības, piemēram, netiek risināts jautājums par mikorautobusu iepirkumu un e-talonu ieviešanu tajos. Tāpat departamentam tiek pārmesta paviršība Vanšu tilta drošības organizēšanā, velorikšu ierobežojošo noteikumu izstrādāšanā un citos jautājumos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +5.8
Daugavpils +3
Saldus +6
Liepāja +3
Jelgava +7
Ventspils +11.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+