×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Rīgas dome palielina šā gada budžeta tēriņus par 21 miljonu latu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes ēka.

Rīgas domes sēdē šodien nolemts trešo reizi veikt grozījumus pašvaldības 2013.gada budžetā, palielinot tēriņus par 21 miljonu latu, līdz ar to budžeta deficīts plānots 10,3% apmērā.

Par budžeta grozījumiem balsoja 52 domnieki, bet atturējās divi. Opozīcijas partiju domnieki atbalstīja grozījumus, norādot, ka nepieciešams noteikt valsts budžeta transfertu sadalījumu, taču deputāti kritizēja necaurskatāmās dotācijas pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmumam “Rīgas satiksme”, kā arī iebilda pret Rīgas domes pārmērīgu vēlmi tērēties.

Reizē ar tēriņu palielināšanu aptuveni 2 miljoni latu tiks novirzīti budžeta deficīta samazināšanai, tomēr Rīgas domes Finanšu departamenta speciālisti prognozē, ka pašvaldība šo gadu varētu noslēgt ar 10,3% budžeta deficītu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) savukārt norādīja, ka valsts dotācija “Rīgas satiksmei” samazinājusies trīs reizes, tāpēc pašvaldības dotācijas nācies palielināt, lai to kompensētu. Tāpat viņš norādīja, ka deputāti līdz šim vienbalsīgi atbalstījuši brīvbiļetes pensionāriem, invalīdiem un skolēniem, un jāņem vērā, ka līdz ar to pašvaldībai par šo funkciju jāmaksā vairāk, palielinot dotācijas.

Ušakovs pašvaldības budžeta deficītu skaidroja ar valdības lēmumu pagājušā gadā samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļu proporciju pašvaldībām.

Rīgas mērs arī piebilda, ka “Vienotībai” būtu vērts atbalstīt papildu finansējuma piešķiršanu jaungada pasākumiem, jo Ministru prezidenta kanceleja aicinājusi Rīgas domi sadarboties, atzīmējot jauno gadu un eiro ieviešanu. Šajos pasākumos piedalīsies arī ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Jau ziņots, ka Rīgas domes ieņēmumi šogad bijuši par 21,3 miljoniem latu lielāki, nekā plānots, – ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārsnieguši prognozi par 11,2 miljoniem latu, bet no nekustamā īpašuma nodokļa – par 1,3 miljoniem latu. Vēl 7,8 miljoni latu ir valsts budžeta transfertu palielinājums.

Liela daļa papildu finansējuma tiks novirzīta sabiedriskajam transportam un izglītībai. Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” no domes budžeta papildus tiks piešķirti 7 miljoni latu, bet vēl 1 miljons latu būs valsts kompensācija par bez maksas pārvadātajiem pasažieriem.

Pirmsskolas bērnu izglītības iestādēm papildus būs pieejams 1,2 miljoni latu, no kuriem 521 000 latu paredzēti komunālajiem maksājumiem, bet 688 000 latu ir valsts budžeta transferta palielinājums bērnu no piecu gada vecuma izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai. Pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmu īstenošanai palielināts par 481 000 latu.

Programmā “Sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas” izdevumi tiks palielināti par 2,8 miljoniem latu atbilstoši tam, kā palielināts valsts budžeta transferts. Komunālo maksājumu samaksai tiks paredzēts 631 621 lats, pašvaldību pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu pedagogu atalgojumam – 1,9 miljoni latu.

Veicot grozījumus pašvaldības 2013.gada budžetā, Rīgas dome plāno no “Rīgas atpazīstamības un investīciju piesaistīšanas programmas” paredzēt 75 000 latu Jaunā gada pasākumu televīzijas translācijām, papildus 81 377 latus plānots piešķirt gadumijas pasākumam un uguņošanai 11.novembra krastmalā, vēl 184 407 lati tiek plānoti adventes un Ziemassvētku kultūras programmu nodrošinājumam pilsētvidē, bet 390 608 lati – aģentūrai “Rīgas gaisma” svētku dekoratīvā apgaismojuma ierīkošanai un demontāžai Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+