×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Rīgas dome pārdos savas “Rīgas luksofora” kapitāldaļas

luksofors

Rīgas dome plāno pārdot tai piederošās kapitāldaļas uzņēmumā “Rīgas luksofors”, liecina pašvaldības Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes sagatavotais lēmumprojekts.

Pašvaldības īstenotā komercdarbība neatbilst Valsts pārvaldes iekārtas likuma prasībām, tāpēc līdzdalība uzņēmumā nav uzskatāma par lietderīgu un pamatotu un ir izbeidzama, teikts speciālistu atzinumā.

Uzņēmums tika dibināts, lai pilnveidotu ceļu satiksmes regulēšanas sistēmu un nodrošinātu ceļu satiksmi ar satiksmes regulēšanas tehniskajiem līdzekļiem – luksoforiem, ceļa zīmēm, brauktuvju horizontālajiem apzīmējumiem, ierobežojošiem nožogojumiem un tamlīdzīgi.

Bezpeļņas SIA “Rīgas luksofors” reģistrēts uzņēmumu reģistrā 1995.gada 20.martā, bet Uzņēmumu reģistrā ierakstīts 2004.gada nogalē. Pašvaldība piedalījās uzņēmuma dibināšanā kopā ar SIA “Latkons”, kam pieder 24 kapitāldaļas, kā arī ar SIA “SAAVA” un SIA “SD-Serviss” – katram no šiem uzņēmumiem pieder 12 kapitāldaļas. Šiem uzņēmumiem ir pirmpirkuma tiesības uz pašvaldībai piederošajām 52 kapitāldaļām.

SIA “Eiroeksperts” pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma ir veicis “Rīgas luksofors” vērtības noteikšanu. Analizējot pieejamo informāciju, sabiedrības un nozares finansiālos un saimnieciskos rādītājus, SIA “Rīgas luksofors” 100% pamatkapitāla iespējamā tirgus vērtība noteikta 600 000 latu, vienas kapitāla daļas tirgus vērtība noteikta 6000 latu, bet 52% kapitāla daļu tirgus vērtība noteikta 312 000 latu.

Ja kapitāla daļas nenopirks kāds no uzņēmumiem, kam uz tām ir pirmpirkuma tiesības, tās tiks pārdotas izsolē.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Igors Vrubļevskis, kurš šajā amatā atalgojumā pērn saņēmis 15 746,77 latus. Uzņēmuma padomē darbojas četri locekļi. Padomes priekšsēdētājs ir Rīgas domes deputāts – Jānis Zaržeckis (GKR), kurš šajā amatā pērn saņēmis 2400 latu atalgojumu gadā. Viņa vietnieks, domes deputāts Ruslans Pankratovs (SC) uzņēmuma padomē saņēmis 1200 latu, bet SIA “Saava-LV” tehniskais direktors Argils Soloveiko padomes locekļa amatā pērn saņēmis 900 latu, tāpat kā SIA “Latkons” galvenā grāmatvede Ārija Rutka.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.8
Daugavpils +22.8
Saldus +22.7
Liepāja +23.4
Jelgava +23.2
Ventspils +16.1
Limbaži +20
Madona +21.6
Rēzekne +20.2
Draugiem Facebook Twitter Google+