×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Rīgas dome piešķirs pabalstus vēl 20 Zolitūdes upuru tuviniekiem

Foto: LETAFoto: LETA

Sniegs klāj lielveikala "Maxima" graustu, kur, iegrūstot jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Rīgas domes komisija, kas izveidota, lai sniegtu atbalstu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, nolēma par pabalstu piešķiršanu 20 bojāgājušo ģimenes locekļiem, portālu “LA.lv” informēja domē.

Iepriekšējā sēdē, kas notika 17. decembrī, tika lemts par pabalstiem 12 bojāgājušo tuviniekiem.

Rīgas Sociālā dienesta sagatavotajā ziņojumā tika sniegta informācija par bojāgājušo laulātajiem, bērniem un vecākiem, atsevišķos gadījumos arī vecvecākiem. Ziņojumā tika analizētas arī vairākas problēmsituācijas, kas saistītas ar nereģistrētajām vai šķirtajām laulībām, ārlaulības bērniem, sarežģītajām ģimenes attiecībām, radinieku prombūtni, atteikšanos iesniegt dokumentus.

Viens jautājums tika atlikts līdz apstākļu noskaidrošanai, jo nav zināms bojāgājušā tēvs, divi jautājumi atlikti tehnisku iemeslu dēļ. “Komisija stingri ievēro vienveidības principu un pabalstu piešķiršanu atbilstoši Rīgas domes lēmumam. Juridiskie samezglojumi tiek risināti civilprocesa kārtībā, par pamatu ņemot mantojuma tiesības un neiesaistoties radinieku strīdos. Tas nozīmē, ka pabalstus saņems proporcionāli laulātais/laulātā un lejupejošie/augšupejošie radinieki (bērni un vecāki),” sacīja komisijas vadītāja, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

“Komisija nolēma arī piešķirt pabalstus vienīgā apgādnieka bojāejas gadījumos – tie tiks izmaksāti no līdzekļiem, kas ziedoti, nenorādot mērķa grupu. Jau iepriekšējā komisijas sēdē tika pārrunāta ciešā sadarbība ar Labklājības ministriju, virkni labdarības organizāciju, privāto uzņēmumu – tostarp “Maxima” ziedojumu piešķiršanā. Tagad šī sadarbība iedibināta arī ar Lietišķo sieviešu klubu, ABLV banku un Latvijas Pareizticīgās baznīcas sinodi.”

Komisija nolēma, ka pabalsti un ziedojumi nepilngadīgajiem pārskaitāmi uz īpaši atveramiem kontiem, kas būs lietojami pēc 18 gadu sasniegšanas vai pieejami aizbildņiem Rīgas Bāriņtiesas akceptētiem tēriņiem. Komisija arī vienojās, ka ziedojumu piešķiršanai cietušo ārstēšanai un rehabilitācijai nepieciešama stacionārās medicīniskās iestādes izziņa un ģimenes ārsta slēdziens un ieteikums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+