×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Rīgas dome plāno nojaukt degušās ēkas Buru ielā; izmaksas — ap 20 000 eiro (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Ēka Buru ielā 9, kura daļēji sabruka šogad martā un no kuras tika izlikti iedzīvotāji.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien nolēma, ka pagājušajā nedēļā nodegušās ēkas Buru ielā 9 ir jānojauc. Galīgais lēmums par to vēl būs jāpieņem domes sēdē, portālu “La.lv” informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Ēku nojaukšanas izmaksas plānotas ne vairāk par 20 000 eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli, un tās segs no Rīgas domes Īpašuma departamenta budžeta līdzekļiem. Pēc tam iztērētos līdzekļus plānots piedzīt no ēku īpašniekiem proporcionāli tiem piederošo domājamo daļu apmēram. Daļa dzīvokļu nodegušajā ēkā piederēja pašvaldībai, bet daļa bija privatizēti.

Jau vēstīts, ka ēkas Buru ielā daļēji sabruka šā gada pavasarī un tika atzītas par neapdzīvojamām. Savukārt pagājušajā nedēļā nepadzīvotajās ēkās izcēlās liels ugunsgrēks un, pēc ekspertu domām, būves vairs nav atjaunojamas.

Dzīvokļu iemītniekiem Rīgas pašvaldības pārstāvji jau pavasarī sniedza palīdzību dzīvojamās telpas jautājumā, ko viņi likuma noteiktā kārtībā var saņemt no pašvaldības. Atsevišķiem iemītniekiem izīrētas citas pašvaldības dzīvojamās telpas. Ugunsgrēka laikā būves bija noslēgtas un neapdzīvotas. 

Kā vēsta portāls “abc.lv”, Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti Valdis Gavars un Nils Josts rosināja vērtēt Rīgas namu pārvaldnieka atbildību par notikušo.

Kā zināms, ugunsgrēka laikā tika evakuēti seši cilvēki. Savukārt šogad 7.martā no blakus mājas tika evakuēti 17 cilvēki, jo sabruka kāpņutelpa un tika bojāta mājas ārsiena, raksta “abc.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kur paliks cilveki kuri vel lidz sim bridim tur dzivo?

Draugiem Facebook Twitter Google+