×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Rīgas dome sāk organizēt pārbaudes un atstādina ierēdņus (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Rīgas mērs Nils Ušakovs preses pārstāvjiem pauda, ka Rīgas dome (RD) Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā piesaistīs ārvalstu ekspertus, lai izvērtētu sagruvušās ēkas projektu un tā realizāciju, Rīgas pilsētas būvvaldes rīcību saistībā ar to, kā arī blakus esošās 12 stāvu ēkas tehnisko stāvokli un stabilitāti. Visus ārvalstu ekspertu iegūtos izmeklējumu rezultātus RD nodos policijai.

N. Ušakovs lēmis uz izmeklēšanas laiku atstādināt sešus Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekus, kas parakstīja Zolitūdes lielveikala “Maxima” dokumentus. Būvvaldes vadītāja vietnieks Andis Cinis parakstījis būvatļauju, Juridiskās nodaļas būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, Arhitektūras pārvaldes arhitektu nodaļas vadītāja Inga Šuldrika un viņas vietniece Lolita Sarma piedalījušās būvprojekta akceptēšanā un saskaņošanā, būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis pieņēmis ekspluatācijā pirmās kārtas objektu, bet būvinspekcijas galvenā būvinspektore Aija Meļņikova apstiprinājusi objekta pieņemšanu un nodošanu ekspluatācijā.

RD Audita un revīzijas pārvalde pārbaudīs, vai šie darbinieki likuma un amata ietvaros darījuši visu, lai Zolitūdes traģēdija nenotiktu. Pēc pārbaudes tikšot lemts, vai būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs paliks amatā. “Tas šajā gadījumā būtu vienkāršākais, taču, lai nodrošinātu būvvaldes darba nepārtrauktību, uzskatu, ka pašlaik man nebūtu jāatkāpjas,” par iespēju atkāpties no amata pauda pats Vircavs.

Sabiedrība par atklātību “Delna” nosūtījusi premjeram aicinājumu izveidot komisiju Zolitūdes traģēdijas cēloņu izvērtēšanā, vēsta BNS. Dome nolēmusi šādu ideju realizēt – rosināt izveidot šādu sabiedrisko izmeklēšanas komisiju, aicinot tajā vadošo lomu uzņemties tādām sabiedriskām organizācijām kā “Delna”, “Providus”, pētnieciskās žurnālistikas centram “Re:Baltica”. RD pētījumiem piešķirs finansējumu, taču pati komisijā nepiedalīsies.

“Lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos, no šodienas sāksies pārbaudes visos objektos, kas tiek būvēti Rīgā un kuros iesaistīts kāds no uzņēmumiem, kas strādāja Zolitūdes “Maxima” veidošanā, ieskaitot būvuzraugus,” klāstīja Ušakovs.

Starp jau pēdējās dienās 14 pārbaudītājiem būvkompānijas “RE & RE” objektiem četros konstatētas neatbilstības, taču tās ir novēršamas. I. Vircavs skaidroja, ka nepilnības dokumentācijā konstatētas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas operācijas bloka, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Imantas 8. līnijas sociālo dzīvojamo māju projektā. Savukārt Brīvības 193 projektā “Ražošanas ēkas rekonstrukcija par dzīvojamo ēku ar tirdzniecības telpām” ap būvlaukumu nav bijis izvietots žogs. Pārkāpumi kompānijai jānovērš līdz trešdienai. Pārbaužu rezultāti par veikaliem “Maxima” vēl nav apkopoti.

Šodien notiks RD ārkārtas sēde, kurā lems par pabalstu piešķiršanu bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, kā arī uzklausīs I. Vircava ziņojumu par veikala “Maxima” projekta apstiprināšanu, pieņemšanu ekspluatācijā, kā arī par būvvaldes jau veiktajām un plānotajām pārbaudēm dažādās sabiedriski nozīmīgās ēkās.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Sātan ATKĀPIES! UŠAKOVAM = AMERIKAM JĀAIZIET!

  Vienotībai un pārējām opozīcijas partijām steidzami jāpārtrauc dalība Rīgas Domē! Jāiet uz jaunas Domes Vēlēšanām! Kurš to iesāks, tas viņās uzvarēs.
  Ēlerte pierādījusi savu absolūtu nespēju pulcināt ļaudis ap sevi.
  Ušakovs par savu „rosīšanos” jāatstādina no RD vadītāja amata. Vismaz līdz izmeklēšanas beigām. Viņa „neskaitāmas reizes piesauktā nevainība” un „masu slepkavības autoizpēte un autotiesāšana ir pretrunā ne tikai ar veselo saprātu, bet arī krimināllikumiem”. Nevaram gribēt, ka cilvēks, kurš, iespējams, savas atbildības robežās, ir vainojams 54 cilvēku nāvē, pats vada savas atbildības izmeklēšanu un atbildības vērtējumu. Viņš nevar turpināt vadīt vainīgo meklēšanu!
  Starplaikā viņa neadekvātā rīcība jau novedusi pie „sešu nevainīgu būvvaldes darbinieku atstādināšanas un viena „darba attiecību pārtraukšanu””. Nesniedzot sava lēmuma iemeslus. Jo jau nākošajā teikumā – „visi nevainīgi”.
  Vainīgi vien „mirušo vārdu publicētāji, „komentētāji”, žurnālisti, premjerministri.
  Tas jāpārtrauc. Šodien. Uzreiz. Nekavējoties.

 2. usakav tev ir jaatkapjas saubos vai tu esi latvijas pilsonis

 3. Izmeklēšana vel nav beigusies, bet viņš jau zina, ko vajag atlaist. Zināma, ja neteiktu noziedzīga, loģika tam ir.

 4. Pareizāk būtu atstādināt tos kas tos ierēdņus tur iecāla un pārraudzīja vai nepārraudzīja.

 5. Ka tik nogrūst vainu no sevīm. Tāpēc ar bļaustās visskaļāk, ka vainīgs.

 6. Kad tevi Ušakova kungs atstādinās?

 7. Rīgas pilsētas būvvaldes nolikums

  I. Vispārīgie jautājumi

  1. Rīgas pilsētas būvvalde (turpmāk – Būvvalde) ir Rīgas domes priekšsēdētāja pakļautībā esoša pašvaldības iestāde, kas pārzina un kontrolē būvniecību Rīgas pilsētā.

  2. Būvvaldes sastāvā ir Rīgas pilsētas būvinspekcija un citas struktūrvienības.

  3. Būvvaldes darbības mērķis ir kvalitatīvas pilsētvides veidošana un būvniecības procesa tiesiskuma nodrošināšana, realizācija un kontrole Rīgas pilsētā atbilstoši tās teritorijas plānojumam, apbūves noteikumiem un citiem tiesību aktiem.

  4. Būvvalde sadarbībā ar valsts un pašvaldību iestādēm darbojas saskaņā ar Būvniecības likumu, Vispārīgajiem būvnoteikumiem, Latvijas būvnormatīviem un citiem tiesību aktiem, ievērojot Teritorijas plānošanas likuma, Zemes ierīcības likuma, likuma „Par ietekmes uz vidi novērtējumu” un citu tiesību aktu prasības.

  5. Būvvaldei ir apaļais zīmogs ar Būvvaldes pilnu nosaukumu, sava bilance un norēķinu konti, kā arī noteikta parauga veidlapas.

  6. Būvvaldi pastāvīgi kontrolē Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja.

  II. Būvvaldes funkcijas

  7. Būvvalde tiesību aktos noteikto uzdevumu izpildei veic šādas funkcijas:
  7.1. nodrošina būvniecības procesa tiesiskumu:
  7.1.1. izskata fizisko un juridisko personu iesniegumus saistībā ar būvniecību, kultūras pieminekļu aizsardzību un vides vizuālo kvalitāti;
  7.1.2. izskata, izvērtē un sniedz atzinumus, norādījumus par būvniecības iecerēm, izsniedz būvprojektēšanai pieprasītos dokumentus vai noraida būvniecības pieteikumus;
  7.1.3. izskata, apstiprina vai noraida būvprojektus;
  7.1.4. izsniedz, bet specializētās būvniecības gadījumā reģistrē, būvatļaujas;
  7.1.5. kontrolē būvniecību;
  7.1.6. organizē būvobjektu pieņemšanu ekspluatācijā;

 8. Bet kad pārbaudīs RD “ieguldījumu” šajā traģēdijā????????????? “Pārmijniekus” atstādināja, bet kur paliek priekšnieku atbildība? Un kā ar 20%?

 9. Ar “streločnikiem” jau tikam galā! Tagad jāpiesedz “savejos”. Un galvenais – vairāk uzstāties un kaut kam ziedot.

Draugiem Facebook Twitter Google+