×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Rīgas dome šogad neierobežos 16. marta pasākumus

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome neplāno šogad noteikt ierobežojumus pasākumu organizēšanai 16.martā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR).

 

Tiesībsargājošo institūciju sniegtajos atzinumos par sagaidāmajiem riskiem esot norādīts, ka ievērojami draudi sabiedriskajai kārtībai un drošībai šajā dienā nepastāvēšot.

Radzevičs uzsvēra, ka pašvaldība neizsniedz piketu vai gājienu atļaujas, taču tai ir tiesības lemt par ierobežojošiem pasākumiem, ja domē pieteiktais pasākums var radīt drošības riskus. Par 16.martā nepieciešamo papildus drošības un kārtības nodrošināšanu lems Valsts policija.

Kā ziņots, gan pērn, gan 2011.gadā Rīgas dome visus 16.marta pasākumus aizliedza, tomēr tiesa šos lēmumus atcēla un pasākumi notika.

16.marts – Leģionāru piemiņas diena – ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin Latvijas iedzīvotājus, kuri cīnījās hitleriskās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Pirmoreiz to kā piemiņas dienu 1952.gadā ierosināja svinēt bijušo leģiona karavīru organizācija “Daugavas Vanagi”, jo 1944.gada 16.martā abas Latviešu leģiona divīzijas pirmoreiz darbojās kopīgi Austrumu frontē pie Veļikajas upes pret Sarkano armiju.

Jau vairākus gadus galvenie 16.marta pasākumi notiek Rīgā, kad pēc dievkalpojuma Rīgas Doma baznīcā bijušie leģionāri un viņu atbalstītāji dodas gājienā uz Brīvības pieminekli, lai noliktu ziedus. Šajā vietā viņus parasti, protestējot pret šādu gājienu, sagaida antifašistisko organizāciju pārstāvji.

Kā ziņots, arī šogad 16.martā pieteikti vairāki pasākumi, kuros dažādas organizācijas paudīs pretējus viedokļus par leģionāru piemiņas godināšanu, savukārt biedrība “Paspēlēsimies!” gatavojas šajā dienā uzrunāt jauniešus, lai mudinātu tos iesaistīties latviešu tautai nozīmīgu datumu atzīmēšanā. 

Kopumā pašvaldībā 16.martā dažādus pasākumus pieteikušas četras organizācijas. Aptuveni 20 biedrības “Paspēlēsimies!” aktīvisti jau no plkst.8 līdz plkst.10 laukumā pie Brīvības pieminekļa uzrunās jauniešus, skaidrojot dažādu datumu nozīmi latviešu tautai, un mudinās iesaistīties to atzīmēšanā.

No plkst.10 pie Brīvības pieminekļa sāksies dažādi latviešu leģionāru atceres pasākumi – no plkst.10 līdz 14 Aspazijas bulvāra un Brīvības ielas krustojumā, pie “Laimas” pulksteņa, biedrība “Gustava Celmiņa centrs” pieteikusi piketu, kurā varētu pulcēties ap 20 domubiedru.

Kā ierasts, organizācijas “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas domubiedri pēc latviešu leģionāriem veltītā piemiņas dievkalpojuma Rīgā, Doma baznīcā, gatavojas doties gājienā cauri Vecrīgai uz Brīvības pieminekli, lai tur noliktu ziedus. Plānots, ka gājienā no plkst.11 līdz 13 piedalīsies aptuveni 300 cilvēku.

Savukārt biedrība “Apvienība pret nacismu” pieteikusi uzreiz trīs pasākumus vienu pēc otra, kurā plāno paust pretēju viedokli leģionāru piemiņas godinātājiem. Vienlaikus ar “Gustava Celmiņa centru” apvienība uz Raiņa bulvāra trotuāra pie Brīvības pieminekļa no plkst.10 līdz 13 rīkos sapulci un piketu “pret nacisma glorifikāciju Latvijā”, kurā varētu piedalīties ap 100 domubiedru.

No plkst.10.15 līdz 10.45 aptuveni 20 apvienības domubiedru noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, un šo akciju viņi plāno atkārtot arī no plkst.14.30 līdz 15.30.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +14.1
Daugavpils +16.4
Saldus +14
Liepāja +16.9
Jelgava +16
Ventspils +16.7
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +14
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+