×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. maijs, 2015
Drukāt

Rīgas dome vēlreiz izsolīs Rīgas Herdera vidusskolas telpas

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Rīgas pašvaldība ar ceturto piegājienu, par 78 000 eiro samazinot sākumcenu, atkal mēģinās pārdot bijušās Herdera vidusskolas telpas Skolas ielā 32, aģentūra LETA uzzināja domē.

Izsoles sākumcena ir 3 522 000 eiro iepriekšējo 3,6 miljonu eiro vietā. Jūgendstila piecstāvu mūra ēkas kopējā platība ir 4428 kvadrātmetri, bet zemesgabala platība ir 1197 kvadrātmetri. Ēkā iepriekš atradās Rīgas Herdera vidusskola, kas pašlaik ir apvienota ar Rīgas Krievu vidusskolu un izvietota telpās Lauku ielā 9.

Izsolāmais nekustamais īpašums atrodas Rīgas centrā, pilsētbūvnieciski nozīmīgā vietā uz Skolas un Stabu ielas stūra. Tā sastāvā esošā piecstāvu mūra ēka ar pagrabu un augstu izbūvētu cokola stāvu celta 1904.gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis “Īres nams”. Ēka ir agrs racionālistiska jūgendstila piemērs. Fasādes veidotas ar bagātu apjomu plastiku.

2010.gadā ēkai veikts fasādes remonts, tostarp gan ielas, gan pagalma fasādēs ielikti jauni stikla pakešu logi, kā arī nomainītas ieejas durvis kāpņu telpās.

Ēkā ir centralizētā elektroapgāde, centralizētā aukstā un karstā ūdensapgāde, centralizētā kanalizācija, gāzes vada pievads un lifts. Nekustamais īpašums nav iznomāts.

Nekustamā īpašuma sastāvā ietilpstošais zemesgabals atrodas jauktas centru apbūves teritorijā, kur galvenais izmantošanas veids ir daudzdzīvokļu māju, biroju ēku, tirdzniecības un pakalpojumu objektu, tūrisma un atpūtas iestāžu, kultūras iestāžu, sporta būvju, aizsardzības un drošības, izglītības un zinātnes, veselības aizsardzības, sociālās aprūpes iestāžu, kā arī reliģisko organizāciju ēku apbūve. Tas atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības teritorijā.

Pieteikumus izsolei var iesniegt līdz 4.jūnijam Īpašuma departamenta Īpašuma atsavināšanas pārvaldē, Riharda Vāgnera ielā 5, 424.kabinetā. Īpašuma ceturtā izsole plānota 12.jūnijā plkst.11 Rātslaukuma 511.telpā.

Iepriekšējām šī īpašuma izsolēm netika saņemti pieteikumi, tādēļ tās nenotika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+