×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Rīgas domei Abhāzija ir valsts? (6)

riga.lv

Pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) aicinājuma Rīgas dome izņēmusi no pašvaldības portāla vēsti, kura bijusi pretrunā ar Latvijas ārpolitisko pozīciju.

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andris Lācis augustā vērsās ĀM ar lūgumu izvērtēt Rīgas pašvaldības oficiālajā interneta portālā “www.riga.lv” ievietoto publikāciju par to, ka Latvijas pārstāve, meitene no Bolderājas, ir ieguvusi ceturto vietu Krimā notiekošajā mūzikas konkursā “Bērnu Jaunais vilnis 2016”. Publikācijā bijis minēts, ka konkursa finālā piedalījušies 15 pārstāvji no 11 valstīm, tajā skaitā no Abhāzijas. Lācis lūdzis izvērtēt, vai te nav pretrunas ar Latvijas oficiālo nostāju.

ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atbildē norādījis, ka paziņojumi, kuros Abhāzija tiek nosaukta par valsti, nav pieļaujami. Turklāt, ņemot vērā, ka nometne “Artek” atrodas Krievijas prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā, nav atbalstāma šajā teritorijā notiekošo kultūras pasākumu popularizēšana. Pildegovičs aicinājis Rīgas domi konkrēto publikāciju no oficiālā portāla izņemt, norādot, ka tajā ir vairākas acīm redzamas neprecizitātes, kuras skar arī Latvijas nostāju valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos. Pildegovičš norādījis, ka Rīgas domes oficiālais interneta portāls ir oficiāla Latvijas valsts institūcijas mājaslapa un tāpēc informācijai, kas skar valsts ārpolitikas pamatnostādnes, jāpieiet ar rūpību un precizitāti: “Latvijas institūciju un amatpersonu darbībām ir jāsaskan ar Latvijas ārpolitisko pozīciju. Abhāzijas dēvēšana par valsti nav pieļaujama, jo Latvija atzīst Gruzijas un Ukrainas teritoriālo vienotību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ko var sagaidīt .. Atbildēt

    .. ja Dome pilna ar okupantiem un kangariem?

  2. piesardzīgs latvis Atbildēt

    mieru, mieru, tikai nejaukties Kaukāza lietās, tur neviens no malas labu neizdarīs, tikai iegūs vismaz nedraugus.

  3. Vai sodīs to kazu,kas piedalījās tajā konkursā?

  4. Cienījamie komentētāji,atcerieties,ka trusis nespēlē hokeju.

  5. bet ja Krievijai Abhāzija ir valsts, tad kāpēc Rīgas domei lai būtu savādāk? Kas tur ko apspriest, nevienu pie varas esošo taču vispār neuztrauc, ka Rīgas dome pastāvīgi ignorē valsts viedokli un intereses. Un kāpēc ne, ja viņiem viss tiek atļauts, lai tikai nesadusmotu SC un lielo kaimiņu Vladimiru

  6. Tā domu gaita SC ir tāda un ar skatu uz Kremli- ja Kremlis atzīst Abhāziju kā valsti, lai tā ir. Ja Kremlis pievieno Krimu – lai tā ir = mēs tam piekrītam… Jautājums – vai SC atzīst Latviju kā valsti vai tikai kā provinci lāču zemē , ja ir divas politikas ???

Draugiem Facebook Twitter Google+