×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Rīgas domei pārmet krievu valodas lietošanu (5)

Foto LETAFoto LETA

Valsts valodas centrs (VVC) lūdzis skaidrojumu Rīgas domes darbiniekiem par viņu saziņu krievu valodā sociālajā tīklā “Facebook”, liecina Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) “Facebook” ievietotais ieraksts.

Iesniegumā domei VVC lūdz nodrošināt personu, kuras atbildīgas par informācijas ievietošanu “Facebook” krievu valodā, ierašanos iestādē, lai sniegtu paskaidrojumus, kā arī, iespējams, noformētu administratīvo protokolu. Vienlaikus VVC lūdza pašvaldībai iesniegt centrā rakstisku paskaidrojumu par to, kā notiek informācijas atlase publicēšanai katrā no sociālo tīklu profiliem.

Ušakovs atbildes vēstulē VVC uzsvēris, ka neviens Latvijā spēkā esošs normatīvais akts neregulējot valsts valodas izmantošanu valsts un pašvaldību iestāžu komunikācijā ārvalstu sociālajos tīklos.

Ušakovs pārliecināts, ka VVC pārmetums par krievu valodas lietojumu valsts un pašvaldību saziņā ar sabiedrību, nav korekts un pamatots.

Tādējādi Ušakovs lūdza VVC direktoram pārbaudīt VVC Valsts kontroles Rīgas reģionālās nodaļas faktiskās rīcības atbilstību Administratīvā procesa likumam. Vienlaikus Ušakovs aicina VVC “nākamajā reizē, pirms vērsties ar informācijas pieprasījumu, rūpīgāk pārbaudīt Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvo regulējumu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kamēr jau latviešu politiskā vadība nelabos savu lielāko kļūdu un nelikvidēs absurdās okupācijas sekas, – neanulēs līgumu ar okupētājvalsti par skaitliski neierobežotu okupantu “dzīvā spēka” (demobilizēto militāristu, viņu ģimeņu, radu un draugu) atstāšanu deokupētajā teritorijā, un piešķirot tiem līdztiesību mūsu politiskās nākotnes noteikšanā, – tik ilgi arī saglabāsies mūsu nācijas atkarība no nelikumīgajiem ienācējiem, pilsoņkara draudi un iegansts atkārtotai okupācijai.
    Un par šiem apstākļiem, kuri var izraisīt 3. pasaules karu, būtu jākonsultējas ar ES un NATO sabiedrotajiem un kopīgiem spēkiem tie jānovērš.

  2. Ta pat var aizlikt runat un angliski ari!!! 🙂 un citas valodas, jo pec VVC laikam sanak ta,ka facebooc vai twitter laikam no vairak neka 99.9% saprot un brivi runa latviesu valoda! es piemeram ari rakstu gan krievu, gan latviesu ,gan anglu valodas ,man tur daudz dragu! un kas? smiekli gan!

  3. Но вообще то мэр прав. Социальная сеть не ваша, Латвии не подчиняется, количество участников сети более миллиарда человек, и конечно, логично напрашивается использование одного из мировых языков. А в самом законе испльзование латышского или какого то друго языка именно в социальных сетях, никак не оговаривается специально. Так что, всё логично.

  4. Ko tu krievam padarīsi,nekaun;iba otrā laime.

  5. Aizstāv savējos.

Draugiem Facebook Twitter Google+