×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgas domes gada balva kultūrā “Baltais zvirbulis” piešķirta TDA “Liesma” repetitorei Apsītei

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis” nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” saņēma tautas deju ansambļa “Liesma” repetitore Marga Apsīte par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu latviešu tautas dejas popularizēšanā, bērnu un jauniešu izglītošanā dejas mākslā.

Savukārt nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādes darbinieks” apbalvots Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” direktora vietnieks Jānis Pomerancis par profesionālu un godprātīgu darbu Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” darbības nodrošināšanā un pilnveidošanā.

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” balvu ieguva Rīgas Centrālās bibliotēkas Sarkandaugavas filiālbibliotēkas vadītāja Baiba Andrejeva par kvalitatīvu un radošu ģimeņu pasākumu rīkošanu Sarkandaugavas apkaimes iedzīvotājiem.

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu darbinieks” apbalvota Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas direktore Karmena Ziemele par jaunu izglītības programmu izveidi un Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas atklāšanu Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā.

Savukārt nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva/-u vadītājs/-i” šogad balva piešķirta par mākslinieciski kvalitatīvu jaunradi un veiksmīgiem pasākumiem amatiermākslas popularizēšanā 2014.gadā. Šogad balva “Baltais zvirbulis” pasniegta trijiem kolektīvu vadītājiem: vīru kora “Tēvzeme” mākslinieciskajam vadītājam Tālivaldim Gulbim par mākslinieciski kvalitatīvu jaunradi, veicinot vīru koru dziedāšanas tradīciju popularizēšanu, koklētāju ansambļa “Cantata” mākslinieciskajai vadītājai Andai Eglītei par nozīmīgu ieguldījumu kokļu spēles popularizēšanā, rīkojot kokļu mūzikas festivālu “Kokļu skaņas ziemas mirdzumā”, kā arī sieviešu kora “Dzintars” mākslinieciskajai vadītājai, Rīgas sieviešu koru virsdiriģentei Airai Birziņai par radošu ieguldījumu Rīgas sieviešu koru kustības popularizēšanā, māksliniecisko programmu veidošanā un īstenošanā.

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva/-u vadītājs/-i” balva tiek piešķirta par kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras popularizēšanu un saglabāšanu 2014.gadā, un to ieguva tautas lietišķās mākslas studijas “Cilnis” mākslinieciskais vadītājs Longins Švirevičs par nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā un tradicionālo amata prasmju popularizēšanā.

Nominācijā “Sadarbības projekts” balvu pasniedza par kvalitatīvu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu, īpaši atzīmējot realizētos pasākumus un projektus pilsētvidē 2014.gadā. Balvu šajā nominācijā saņēma Latvijas Nacionālās bibliotēkas izpilddirektore Dzintra Mukāne par sadarbību kultūras projektu īstenošanā, Rīgas Centrālās bibliotēkas un tās filiālbibliotēku popularizēšanu izstādē “Latvijas Mazās gaismas pilis” Nacionālajā bibliotēkā. Balva pasniegta arī Latvijas Mākslas akadēmijai par ilgstošu sadarbību vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” īstenošanā un profesionālu ieguldījumu studentu projektu sagatavošanā festivāla piecu gadu jubilejas ekspozīcijas izveidē.

Nominācijā “Sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” balvu piešķir par Rīgas kultūras dzīves un kultūras procesu atspoguļojumu 2014.gadā, un to ieguva nodibinājuma “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” valdes locekle Vita Jermoloviča par veiksmīgu un daudzpusīgu Rīgas kultūras pasākumu atspoguļošanu un popularizēšanu ārvalstīs.

Balvu “Baltais zvirbulis” pasniedz kopš 2004.gada, un šajā laikā to saņēmuši vairāk nekā 170 kultūras jomas darbinieki. Balvu veidojis mākslinieks Aigars Bikše. Balva pasniegta šodien koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12.

Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Balvas pasniegs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+