Rīgas Domes kauss pēc astoņiem gadiem paliek mājās 0

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība pēc astoņu gadu pārtraukuma atkal uzvarējusi tradicionālajā Rīgas Domes kausa izcīņā, aiz muguras atstājot Igaunijas, Itālijas un Somijas izlases.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Latvijas izlase Rīgas Domes kausa izcīņā pēdējo reizi bija uzvarējusi 2006. gadā, savukārt valstsvienības galvenajam trenerim Ugim Vikštrēmam tās bija pirmās uzvaras izlases trenera amatā. Šoreiz iespēja sevi apliecināt tika dota vairākiem debitantiem, 18 gadus vecajam kreisās malas spēlētājam Nilam Kreicbergam no Dobeles “Tenax” nopelnot vietu izlasē arī turpmāk. Savainojumu dēļ šoreiz nespēlēja valstsvienības kapteinis Ingars Dude, arī Arnolds Straume un Helmuts Tihanovs, klubu spēlēs aizņemti bija Aivis Jurdžs un Edgars Lilienfelds. Toties pirmo reizi ar šo izlases sastāvu iepazinās un strādāja austriešu fiziskās sagatavotības treneris Andeass Proellers.

“Turnīra galvenais mērķis bija dot iespēu un pārbaudīt vairākus jaunus spēlētājus. Protams, katram spēlētājam ir vajadzīgs laiks, lai ienāktu komandā, tomēr ar šoreiz bija tādi, kas izmantoja savu iespēju iekļūt komandā. Kā Nils Kreicbergs, kuru noteikti saukšu arī turpmāk. Kopumā spēlējam labu rokasbumbu, bet trūkst stabilitāte un pēkšņi spēlē var būt liela bedre. Lai tādas novērstu, ir ļoti daudz jāstrādā. Arī psiholoģiskajā sagatavotībā. Izspēlējam labas kombinācijas, neiemetam brīvus metienus un sākas vecās slimības – bērnišķīgas kļūdas abos laukuma gals,” turnīru rezumēja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Uģis Vikštrēms.

Izšķirošajā turnīra spēlē pret kaimiņiem igauņiem vārtos ļoti droši sāka Edgars Kukša un līdz pirmā puslaika vidum priekšā bija Latvija – 4:0, 7:2, 8:3. Tālāk tik gludi negāja, turklāt spēles kvalitātes ziņā tā mūsējiem sanāca sliktākā diena turnīrā. Otrajā puslaikā jau bija jādzenas pakaļ un uzvaru turnīrā izdevās panākt ar Elvija Borodovska metienu trīsdesmit sekundes pirms mača beigām. Šoreiz mums pietika ar neizšķirtu.

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju atzina Austri Tuminski, par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jānis Pavlovičs.

Nākamā kopā nākšanas reizes Latvijas valstsvienībāi būs aprīlī, kad Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs būs jāsacenšas ar Slovēniju.

HANDBOLS

RĪGAS DOMES KAUSA IZCĪŅA

Latvija – Somija 34:23 (16:7). Veršakovs 7, Kreicbergs, Tuminskis pa 4, Krištopāns, Borodovskis, Trifanovs pa 3, Pavlovičs 2/1, Politers, Blūms pa 2, Kiršteins, Lazdiņš, Ērmanis, Arājs pa 1.

Latvija – Itālija 27:25 (14:14). Pavlovičs 10/5, Tuminskis 6, Krištopāns 4, Trifanovs 3, Veršakovs, Kreicbergs, Blūms, Lībergs pa 1.

Latvija – Igaunija 22:22 (11:10). Pavlovičs 8/2, Trifanovs 5, Kreicbergs 4, Borodovskis 2, Veršakovs, Blūms, Lībergs pa 1.

Tabulā: 1. Latvija 5 (2-1-0, 83:70), 2. Igaunija 4 (1-2-0, 81:73), 3. Itālija 2 (1-0-2, 81:80), 4. Somija 1 (0-1-2, 75:87).