×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Rīgas domes opozīcija pieprasa apturēt “Aqua Riga” projektu

Foto - LETAFoto - LETA

Partiju apvienības “Vienotība” Rīgas domes frakcijas deputāti aicina domes vadību apturēt “afēru, kurā plānots tirgot ūdeni no krāna”, aģentūru LETA informēja frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko.

Deputāti pieprasa apturēt jautājumu par Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas ūdens” meitasuzņēmuma “AquaRiga” izveidošanu līdz brīdim, kad būs saņemti tiesībsargājošo un pašvaldības darbu pārraugošo institūciju atzinumi.

Jautājums par piekrišanu SIA “Rīgas ūdens” līdzdalības iegūšanai sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Aqua Riga” otrdien, 12.jūnijā, tiks lemts Rīgas domes sēdē. Opozīcijas domnieki vēlas, lai jautājums no dienaskārtības tiktu noņemts.

Deputāti bažījas, ka Rīgas dome plāno pieņemt prettiesisku lēmumu, tādēļ domnieks Olafs Pulks (V) lūdzis Konkurences padomi, Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izvērtēt šī lēmuma tiesiskumu un iespējamo brīvā tirgus kropļošanu.

“Uzskatu, ka Rīgai jārīko sabiedriskā apspriešana par šāda veida komercdarbības uzsākšanu un domes vadībai jāsniedz ekonomiskais pamatojums un riska menedžments. Pagaidām izskatās, ka vajadzīgi 405 000 latu, lai krāna ūdeni salietu pudelēs un piešķirtu tam Rīgas nosaukumu,” norādīja Pulks.

Opozīcijas deputāti pauž izbrīnu, ka Rīgas domes vadība nespēj atrast laiku, lai tiktos ar nozares pārstāvjiem – Latvijas darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas pārtikas uzņēmumu federāciju. “Tā ir augstprātība un pierāda savu interešu lobēšanu,” uzskata Pulks.

Opozīcijas deputāti apgalvo, ka Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas ūdens”, iespējams, plānojot paaugstināt dzeramā ūdens pakalpojuma tarifu, jo uzņēmumam būs nepieciešams papildus finansējums jaunā biznesa uzsākšanai.

LETA jau ziņoja, ka meitasuzņēmuma “Aqua Riga” apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai pašvaldības “Rīgas ūdens” tā pamatkapitālā plāno ieguldīt 105 000 latu, kurus plānots atpelnīt aptuveni četros gados, savukārt fasētā ūdens ražošanai nepieciešamie pamatlīdzekļi un daļa no apgrozāmajiem līdzekļiem aptuveni 300 000 latu apjomā tiks finansēti no kredītiestādes aizdevuma līdzekļiem, kuru varētu atmaksāt četros gados.

Desmit gadu laikā “Rīgas ūdens” no šī projekta plāno gūt 4,6 miljonu latu peļņu. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzskata, ka citu ražotāju satraukums ir saprotams, tomēr pašvaldībai šis projekts sniegs jūtamu ieguvumu, tāpēc šo iespēju neizmantot būtu muļķīgi. “[4,6 miljoni] ir pietiekami daudz, lai daudzviet Rīgā varētu pieslēgt mājas pie centrālā ūdensvada,” uzsvēra mērs.

“Rīgas ūdens” iecere par meitasuzņēmuma dibināšanu 28.maijā atbalstīta Pilsētas attīstības komitejā, bet gala lēmums tiks pieņemts Rīgas domes sēdē otrdien, 12.jūnijā.

Kā ziņots, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas valdes priekšsēdētāja Ināra Šure šodien atklātā vēstulē Rīgas domes deputātiem, Konkurences padomes un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam “Rīgas ūdens” fasētā ūdens projektu “Aqua Riga” nodēvējuši par absurdu un pauduši bažas, ka tas var novest pie nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanas.

Organizāciju pārstāvji uzskata, ka nepieciešama šī projekta publiska apspriešana, tāpat vēstulē aicināts neatbalstīt un uzraudzīt SIA “Rīgas ūdens” ieceri sākt fasētā ūdens ražošanu.

Uzņēmēji norāda, ka patlaban Latvijā darbojas vismaz 14 uzņēmumi, kuru komercdarbība saistīta ar fasētā ūdens ražošanu, līdz ar to konkurence Latvijas fasētā ūdens tirgū balansējot uz rentabilitātes robežās. Lielākā daļa šo ražotāju, tostarp AS “Cido grupa”, AS “Aldaris”, AS “Cēsu alus”, kas paši ražo dzeramo ūdeni, ietilpst Latvijas Bezalkoholisko dzērienu ražotāju asociācijā, kurus savukārt pārstāv Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija.

Biznesa portālam “Nozare.lv” aptaujātie dzeramā ūdens ražotāji iepriekš pauduši viedokli, ka “Rīgas ūdens” jaunais dzeramā fasētā ūdens projekts pašreizējās lielās konkurences apstākļos nebūs ne reāls, ne saprātīgs.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +11.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12.2
Ventspils +12.8
Limbaži +9
Madona +10.9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+