Oskars Putniņš nevēloties nakotnē būt daļa no “apšaubāmiem balsojumiem”.
Oskars Putniņš nevēloties nakotnē būt daļa no “apšaubāmiem balsojumiem”.
Foto no facebook.com

Rīgas domes opozīcijā pirmie kritušie 5

“Godavīrs, kurš spēj turēties pretim naudas kārdinājumam” vai “pašlabuma meklētājs, kuram darbs opozīcijā izrādījies par smagu”. Tik dažādi Rīgas domes (RD) deputāti vērtē no Latvijas Reģionu apvienības/”Latvijas attīstībai” apvienotā saraksta ievēlētā deputāta Oskara Putniņa lēmumu pamest frakciju un kļūt par neatkarīgo deputātu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

RD nolēmusi turpmāko piecu gadu laikā likvidēt 42 spēļu zāles galvaspilsētas vēsturiskajā centrā. Šo lēmumu virzīja pašvaldībā valdošā “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” koalīcija, bet opozīcijas frakcijas, it īpaši LRA/”LA” pret to iebilda. Opozīcijas pamatojums – valdošā koalīcija apzināti esot sagatavojusi nekvalitatīvu lēmumprojektu par spēļu zāļu slēgšanu, lai varētu uzspodrināt spalvas sabiedrības priekšā, bet, ja uzņēmēji šo lēmumu pārsūdzēs tiesā, tad tas, visticamāk, tiks atcelts un “spēļu elles” turpinās darboties kā līdz šim.

Šī argumentācija gan nešķiet pietiekami pamatota pat pašiem opozicionāriem. Tieši nebalsošanu par spēļu zāļu slēgšanu kā vienu no galvenajiem iemesliem savai aiziešanai no LRA/”LA” frakcijas minējis deputāts Putniņš. “Vairāk negribu būt sponsoru interesēs izmantota balsošanas mašīna, līdz ar to esmu nolēmis kļūt par neatkarīgo deputātu,” savu izstāšanos sociālajā tīklā “Facebook” komentējis deputāts. Viņš turpmāk pašvaldībā strādāšot kā neatkarīgais opozīcijas deputāts. Trešdien viņš kopā ar “Saskaņu” un “GKR” balsoja par lēmumu slēgt spēļu zāles.

CITI ŠOBRĪD LASA

LRA/”LA” frakcijas vadītājs Juris Pūce noliedz, ka Putniņš esot ticis spiests ievērot kādu balsošanas disciplīnu. “Šis deputāts nemaz neapmeklēja frakcijas sēdes un vairāk nekā mēnesi man nav izdevies ar viņu tikties. Arī nekādus iebildumus vai neapmierinātību viņš nav paudis ne sēdēs, ne frakcijas sarakstē,” teica Pūce, pieļaujot, ka kolēģim vienkārši “opozīcijas darba nasta kļuvusi par smagu”.

Vairāki nesaistīti avoti domes opozīcijas rindās neoficiālās sarunās stāsta, ka “Saskaņas” pārstāvji ļoti cītīgi aizkulisēs meklē kontaktus un cenšas iedraudzēties ar politikā mazāk pieredzējušiem opozīcijas deputātiem. “Vairāki kolēģi tikuši uzrunāti ar kārdinošiem piedāvājumiem no sērijas – tu taču esi tik sakarīgs un saprātīgs čalis! Kā vari izturēt vienā kompānijā ar Bondaru, Pūci? Kļūsti labāk neatkarīgais deputāts, varēsi vairāk panākt, atradīsim tev darbu pašvaldības institūcijās!” atstāstīja kāds opozīcijas deputāts, kurš vēlējās palikt anonīms. Putniņš gan noliedza, ka būtu saņēmis šādus pamudinājumus vai aicinājumus no valdošās koalīcijas pārstāvjiem. Šīs nedēļas RD sēdē paziņojumu par viņa aiziešanu no opozīcijas frakcijas saskaņieši uzņēma ar aplausiem un ovācijām, kā arī vēlāk debatēs slavēja Putniņu kā “godavīru, kurš nav pakļāvies naudas kārdinājumam”.

Jāatgādina arī, ka tikai divas nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām no “Latvijas attīstībai” rindām tika izslēgts Rolands Pogulis, kurš publiski paziņoja, ka neatbalsta LRA/”LA” kopīgā saraksta mēra kandidātu Mārtiņu Bondaru un netieši lika noprast, ka Nils Ušakovs ir labāks pilsētas galva. Neilgi pirms tam Pogulis sāka veidot strauju karjeru ar Rīgas domi saistītajos uzņēmumos “Rīgas namu pārvaldnieks” un “Rīgas Centrāltirgus”. Savukārt kādreizējais “LA” valdes loceklis Emīls Jakrins partiju pameta, kļūstot vispirms par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieku, bet vēlāk – Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru un “Rīgas satiksmes” valdes locekli.