Latvijā
Rīga

Rīgas domnieki atbalsta spēļu zāles slēgšanu pie Centrālās stacijas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Rīgas domes deputāti šodien vienbalsīgi atbalstīja vēl vienas spēļu zāles slēgšanu pašā Rīgas centrā – pie Centrālās stacijas, 13.janvāra ielā 2a.

Pēc Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītāja Jāņa Liepiņa teiktā, spēļu zāle atrodas ielu sarkanajās līnijās, kā arī Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā. Turklāt nākotnē šis zemesgabals būs nepieciešams “Rail Baltica” projekta īstenošanai un kļūs par nozīmīgu satiksmes mezglu.

Zāles īpašnieki ir SIA “Alfor” un lēmumprojektam pievienotajā vēstulē viņi pauž, ka saskaņā ar Valsts zemes dienesta kadastra sistēmā pieejamo informāciju, zāle tomēr neatrodas ielu sarkanajās līnijās. Tāpat uzņēmums norāda, ka atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam, zāle arī neatrodas teritorijā, uz kuru attiecas Rīgas pašvaldības saistošo noteikumu aizliegums.

Kā ziņots, Rīgas dome pērn oktobrī pieņēma lēmumu, kas paredz Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā aizliegt 42 spēļu zāļu atvēršanu.

Saistītie raksti

Šādu soli pašvaldība spēra, izpildot Augstākās tiesas lēmumu, kas mudināja pašvaldību sakārtot Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritoriju atbilstoši šīs zonas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām.

Šis lēmums visvairāk ietekmējis tieši SIA “Alfor”, kura pārrauga “Fēnikss laimētava” spēļu zāles, jo lēmums paredz slēgt 16 uzņēmumam piederošās zāles. Par vairāku atļauju atcelšanu SIA “Alfor” jau vērsies tiesā pret Rīgas domi.

LA.lv