Latvijā
Rīga

Rīgas domnieki uzdod ierēdņiem izvērtēt līguma laušanas iespējas ar “Tīrīgu”0

Foto: Dainis Bušmanis

Lai gan patlaban Rīgas domes vadība līgumu lauzt ar AS “Tīrīga” neplāno, Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam deputāti šovakar uzdeva izvērtēt līguma laušanas juridiskās iespējas un finansiālās sekas, noskaidroja aģentūra LETA.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien ilgāk nekā trīs stundas diskutēja par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā un iespēju lauzt sadarbības līgumu ar “Tīrīgu”.

Departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko sacīja, ka dome līgumu ar uzņēmējiem pagaidām lauzt neplāno, jo Konkurences padome (KP) galīgo lēmumu ierosinātajā pārkāpuma lietā vēl nav pieņēmusi.

Tā vietā ir plānots sludināt jaunu iepirkumu uz septiņiem gadiem. Patlaban departaments plāno nolikumā atrunāt iespēju, ka līgums ar jaunajiem operatoriem var tikt lauzts arī ātrāk, ja gadījumā jautājumā par sadarbību ar “Tīrīgu” būs labvēlīgs KP vai tiesas lēmums.

Pēc viņa teiktā, varianti sadarbības izbeigšanai gan esot vairāki. Līgumu varētu iespējams lauzt uz abu pušu vienošanās pamata, bez soda naudām, vai arī to var lauzt dome vienpusēji, kas tādā gadījumā pašvaldībai izmaksātu no viena līdz diviem miljoniem eiro.

Papildus, ja dome lauzīs līgumu, uzņēmēji varētu izmantot iespēju un mēģināt pierādīt, ka tai ir radušies zaudējumi, piemēram, iepērkot nepieciešamo tehniku un veicot citus ieguldījumus, gatavojoties līguma izpildei.

To, kādus ieguldījumus finansiālā izteiksmē uzņēmēji līdz šim jau ir veikuši, ierēdņi konkrēti nosaukt nevarēja, taču kā dažus no tiem uzskaitīja transportlīdzekļu iegādi, informatīvās kampaņas organizēšanu un citus.

Pēc ilgstošām debatēm domnieki vienbalsīgi uzticēja departamentam apzināt līguma laušanas juridiskās un ekonomiskās sekas, kā arī aicināja komisijā, kura nodarbosies ar jaunā iepirkuma nolikuma izstrādi, iekļaut vismaz “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvjus, lai nodrošinātu, ka jaunais līgums būtu rīdziniekiem izdevīgāks.

Neoficiāli izskanējusi summa, cik varētu izmaksāt līguma laušana, vēsta TV3 Ziņas:

Kā ziņots, Administratīvā apgabaltiesa 1.oktobrī nolēma noraidīt Rīgas pilsētas pašvaldības pieteikumu, kurā lūgts atcelt Konkurences padomes lēmumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu atkritumu apsaimniekošanas tirgū.

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) 7.oktobrī paziņoja, ka divu nedēļu laikā tiks izsludināts iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, pakalpojuma nodrošināšanu paredzot uz septiņiem gadiem.

Rīga tiks sadalīta četrās atkritumu apsaimniekošanās zonās un sadalījums varētu būt pa Brīvības ielu – labā un kreisā puse. Savukārt Pārdaugavā – tieši tāpat, bet pa Kārļa Ulmaņa gatvi. Procentuāli šīs četras daļas būs dažādas.

Viens pakalpojuma sniedzējs varēs pretendēt uz maksimāli trīs zonu apsaimniekošanu.

Tā kā pilsēta tiks dalīta zonās un katrai no tām varēs būt savs apsaimniekotājs, katrā pilsētas daļā atšķirsies arī pakalpojuma maksa.

Iepirkumā varēs piedalīties ikviens tirgus dalībnieks, tostarp, arī SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”, kuri bija apvienojušies AS “Tīrīga” sastāvā.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skolnieks nokļūst nelaimē
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tuvinieki Latvijā un Lielbritānijā satraukti par Mārča likteni
17 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievija Otrā pasaules kara jautājumos atgriežas pie Staļina laiku interpretācijām 2
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām 7 gadu laikā attīstībai sola gandrīz divus miljardus eiro 2
2 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Sestdienas rītā Āgenskalnā deg mikroautobuss
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Merzļikinam krietni labāka otrā NHL spēle, tomēr atkal zaudējums
1 stunda