×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Rīgas Doms iegūst vērtīgu mūzikas instrumentu (1)

Rīgas Doma pārvaldes mūzikas direktors Guntars Prānis un ērģeļmeistars Viesturs Ilsums pie jaunā ērģeļpozitīva. Foto: Rīgas DomsRīgas Doma pārvaldes mūzikas direktors Guntars Prānis un ērģeļmeistars Viesturs Ilsums pie jaunā ērģeļpozitīva. Foto: Rīgas Doms

Rīgas Domā jau, domājams, tuvākajos dievkalpojumos, bet pavisam noteikti – 15. februārī gaidāmajā senās mūzikas koncertā – būs iespēja dzirdēt Brēmenes Doma dāvināto ērģeļpozitīvu, portālu LA.lv informēja Rīgas Doma pārvaldes Mūzikas direktors Guntars Prānis.
Instrumentu būvējis viens no ziemeļvācu redzamākajiem ērģeļbūvētājiem Martins ter Haseborgs. Tam ir trīs reģistri, un to iespējams vienkārši pārskaņot dažādos kamertoņos un temperācijās.
Guntars Prānis sacīja, ka ir ārkārtīgi priecīgs par šo lielisko papildinājumu Doma mūzikas arsenālam un pārliecināts, ka jaunais instruments dos būtisku ieguldījumu Rīgas mūzikas dzīvē īpaši šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Viņš uzsvēra, ka instruments ir izcili piemērots ne tikai ģenerālbasa funkciju veikšanai baroka mūzikas skaņdarbos, bet arī kā soloinstruments un ieņems cienīgu vietu katedrāles aktīvajā mūzikas dzīvē blakus lielajām Walcker ērģelēm.
Rīgas Doms ir pateicīgs Brēmenes Domam par šo ārkārtīgi vērtīgo dāvinājumu un kompānijai Göllner Spedition – par lielo atsaucību un pretimnākšanu instrumenta transportēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Super ziņa, prieks, ka arī šai jomā Latvijā ienāk kvalitatīvas lietas. Gaidīsim koncertus!

Draugiem Facebook Twitter Google+