×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

“Rīgas dzejas karte” dodas uz Gaujas ielu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apvienība “Orbīta” 10. janvārī ar vienas dienas izstādi-koncertu atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, demonstrējot jaunākos darbus, kas tapuši projekta “Rīgas dzejas karte” ietvaros. Pasākuma norisei šoreiz izvēlēta tukša biroju ēka Gaujas ielā 5, Rīgā. Līdz norises vietai no centra visvieglāk nokļūt ar 11.tramvaju (starp citu, tieši par to izstādē būs video stāsts, ko speciāli Dzejas kartei sagatavojusi Alise Zariņa), izkāpjot pieturā tūlīt aiz Brasas tilta. Ieeja ir bezmaksas.

“Rīgas dzejas karte” ir viens no lielākajiem “Orbītas” projektiem, kas iecerēts un īstenots gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam. Tā ietvaros dzejnieki un mākslinieki tiek aicināti radīt multimediālus darbus, izmantojot dzeju un mūsu pilsētas tēlu.

10. janvāra pulksten astoņos vakarā visi laipni aicināti uz nelielu sarīkojumu pēcsvētku gaisotnē. Šoreiz izstādē-koncertā savus darbus demonstrēs Alise Zariņa (attēlā), Ēriks Naivo, Aleksandrs Zapoļs, Vladimirs Svetlovs, Artūrs Punte, Krišjānis Šteins un citi. Pārstāvēti tiks vairāki mākslas žanri. Darbi, kuros izmantoti gan Latvijas grandu Jāņa Rokpelņa, Jura Boiko, Jāņa Elsberga, gan jaunās paaudzes autoru Alises Zariņas, Ērika Naivo un Artūra Puntes dzejoļi, runās par Ķengaragu, Rīgas kluso centru, 11. tramvaja maršrutu un citām, mazāk noteiktām Rīgas vietām.

Sarīkojumu noslēgs grupas “V.S.K.B.” uzstāšanās. Šīs apvienības izvēle nav nejauša – varētu teikt, ka šī grupa, kas savās melanholiskajās kompozīcijās mitoloģizē Rīgu un tās nomales, turpina pazīstamo latviešu konceptuālistu, grupas “NSRD” tradīciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+