×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Rīgas dzelzceļa stacijas pārbūves konkursā piešķir divas otrās vietas (2)

R2I0G1A6_01

Žūrija metu konkursā par “Rail Baltica” Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksu apbūvi piešķīrusi divas otrās vietas.
Divas otrās vietas piešķirtas tāpēc, ka neviens no darbiem neatbilda visām pasūtītāja prasībām, šodien informēja konkursa žūrija.

Uzvarētāji konkursā ir arhitekti no Dānijas un Latvijas.

“Eiropas Dzelzceļa līnijas” tuvākajos mēnešos diskutēs ar abiem otrās vietas ieguvējiem, lai rastu labāko risinājumu.

“PLH Arkitekter” sadarbībā ar “COWI” (Dānija) projekts:

“O+R+V+E+L” (Latvija) projekts:

Konkursā tika iesniegti 15 darbi un žūrija šo skaitu vērtēja atzinīgi, ņemot vērā iecerētā projekta sarežģītību.

Pēc uzvarējušā meta izvēles tas tiks iestrādāts darba uzdevumā būvprojektēšanai. Iepirkumu par būvprojektēšanas un būvniecības darbiem plānots izsludināt nākamā gada sākumā. Būvprojekta izstrāde paredzēta 2019.gadā, savukārt būvniecības darbi – līdz 2022.gadam.

Iesniegtos metus vērtēja starptautiska žūrija – arhitekte Džūlija Bolesa-Vilsone, pilsētplānotājs Džonatans Kendals, arhitekti Andis Sīlis un Egons Bērziņš, Kultūras ministrijas eksperts Jānis Dripe, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldes Vēsturiskā centra plānošanas nodaļas galvenais teritorijas plānotājs Aigars Kušķis, Rīgas būvvaldes galvenais arhitekts-teritorijas plānotājs Viesturs Brūzis, “Eiropas Dzelzceļa līniju” Tehniskā departamenta direktors Jānis Eiduks, AS “Latvijas Dzelzceļš” Nekustamā īpašuma direkcijas Nekustamā īpašuma reģistrācijas daļas vadītāja vietniece Eva Kalviņa, kā arī Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, “Eiropas Dzelzceļa līniju” valdes loceklis Dins Merirands.

Attiecīgais metu konkurss tika izsludināts jūlija sākumā. Tā mērķis bija iegūt piemērotāko metu Rīgas centrālajam multimodālā sabiedriskā transporta mezglam un “Rail Baltica” Rīgas dzelzceļa tiltam. Teritorija aizņem 14 hektārus (ha), tā ietver Rīgas vēsturisko Centrālo dzelzceļa staciju, uzbērumu no Dzirnavu līdz Krasta ielai, kā arī plānoto “Rail Baltica” dzelzceļa tiltu pāri Daugavai.

Konkursam noteikta arī izpētes teritorija, kas ir aptuveni 59 ha, lai metu konkursa rezultātā iegūtu arī konkursa teritorijas kopējā ģenerālplāna attīstības priekšlikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā, dāņi liekas labāki….

  2. žēl, ka jūs neļaujat balsot pasažieriem, kuriem nāksies izmantot šos pakalpojums katrā ziņā balsoju par šo PLH Arkitekter” sadarbībā ar “COWI” (Dānija) projekts:

Draugiem Facebook Twitter Google+