×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Rīgas Dzemdību namā pārsniegts pagājušā gada jaundzimušo skaits (5)

Foto - nieniedialogues.blogspot.comFoto - nieniedialogues.blogspot.com

Naktī uz pirmdienu, 15. decembrī, Rīgas Dzemdību namā (RDN) pieņemtas šī gada 7000. dzemdības, tādejādi pārsniedzot kopējo pagājušā gada dzemdību un jaundzimušo skaitu. Meitenīte piedzimusi Jevgēnijas un Pāvela ģimenē plkst. 2:15. Līdz šim brīdim šogad ir piedzimuši jau vairāk nekā 7000 mazuļi, ņemot vērā dvīņu un trīnīšu skaitu, tādejādi sasniedzot pirmskrīzes dzimstības apjomus.

Kopš 2011. gada bērnu skaits ar katru gadu pieaug: 2011. gadā RDN piedzima 5760 bērnu, 2012. gadā – 6191 jaundzimušais, savukārt pagājušogad tika sagaidīti 6690 mazuļi. Pēdējo reizi vairāk par 7000 bērniem Rīgas Dzemdību namā piedzimuši 2008. gadā, savukārt šajā gadu tūkstotī tikai 3 gados: 2006., 2007. un 2008. gadā.

„Dzimstības pieaugums ir patiesi iepriecinošas ziņas,” komentē Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja dr. Ilze Kreicberga. „Mēs palēnām sasniedzam pirmskrīzes jaundzimušo skaitu, un ir cerības to pārsniegt tādēļ, ka Dzemdību nama absolūtais rekords ir 8826 mazuļi 1983. gadā, pirms 31 gada. Novēlam daudz prieka un izturības jaunajām ģimenēm, un ceram, ka nākamais gads visus mūs patīkami pārsteigs!”.

Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar gandrīz 70 gadus lielu pieredzi dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā. RDN ik gadu vidēji tiek pieņemtas vairāk nekā 6000 dzemdības, kas ir aptuveni trešdaļa no visām dzemdībām valstī. Rīgas Dzemdību namā ir tehnoloģiski vislabāk aprīkotā Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa valstī, kurā strādā neonatologi ar ilggadīgu pieredzi sarežģītu jaundzimušo veselības problēmu risināšanā un iemaņām pielietot mūsdienīgas ārstēšanas metodes un tehnoloģijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Apsveicami un iepriecinoši, ka tautas dzīvais spēks pieaug. Noteikti pēc gada vai diviem pārsniegsim visus rekordus. Gaudotājiem nav jāpiegriež vērība. Tādi bija un būs.

 2. Kārtējā bauma, lai radītu cerību latvijā palikušajām meitenēm. Nekā tamlīdzīga, meli. Lai nopublicē visas māmiņas ar bērniņu dzimumu. Nebūs. Personu datu aizsardzība utt., aiz kura var noslēpt šos ciniskos melus, lai ziņotu EK, ka mums viss ir OK.
  Pilsoņi neticiet ne šai statistikai, ne šai melīgajai valdībai, ne pilnīgi nekompetentajiem, slinki- stulbajiem likumdevējiem!

  • Varat gan ticet valdiibai! Kaadeelj jums visur taadi negatiivi cilveeki? Laikam pashi nespeejnieki, kuriem dziivee nekas nav veicies.

 3. Kopš ir nolikvidētas lauku slimnīcas, tas nav nekāds brīnums, ka lielo centru slimnīcās jaundzimušo skaits pieaug.

  • nezinu, ko Jūs domājat ar LAUKU SLIMNĪCAS, bet VISAS nav nolikvidētas…. Uz Dobeles novada slimnīcu dzemdēt brauc no apkārtējiem novadiem. Un ne jau tāpēc, ka tur nebūtu slimnīcu [Jelgava, piemēram, Liepāja…].

Draugiem Facebook Twitter Google+