×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas Dzemdību namā pasaulē nākuši šogad pirmie trīnīši (19)

Foto: LETAFoto: LETA

Trīnīši - meitenītes Silvija un Nikola un puisītis Ēriks pirms došanās mājup uz Daugavpili no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

Rīgas Dzemdību namā ceturtdien, 24.oktobrī, pasaulē nākuši šogad pirmie trīnīši, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Vecāki tēvs Eduards Vorslavāns un māte Svitlana Mitkova sarunā ar pašvaldības darbiniekiem atzinuši, ka bērniņi ģimenē ir bijuši ļoti gaidīti, un tagad jūtas bezgala laimīgi par saviem trīs puikām, kam doti vārdi Artēmijs, Iļja un Pāvels.

Māmiņas un bērnu veselības stāvoklis ir labs. Tēvs jau no dzimšanas ir rīdzinieks, bet māte rīdziniece ir jau 15.gadu.

Māmiņa izsaka sirsnīgu pateicību Rīgas dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas personālam, un jo īpaši ārstei Gunai Bārtulei, par sniegto atbalstu, labi un profesionāli organizēto darbu, iejūtīgo attieksmi un uzmanību pret māmiņu un jaundzimušajiem puikām.

Saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu pašvaldība piešķir vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu, lai sniegtu materiālu atbalstu jaundzimušā vajadzību nodrošināšanai. Pabalsta apmērs ir 100 latu par katru jaundzimušo bērnu.

Rīgas pašvaldībā šogad līdz 25.oktobrim jaundzimušā pabalsts ir piešķirts 5 565 personām, kopumā par 556 500 lati. 2012.gadā šo pabalstu saņēma 6496 jaundzimušo rīdzinieku vecāki, izmaksājot 649 600 latus.

Savukārt trīnīšu ģimenēm Rīgas dome līdz šim ir piešķīrusi pabalstus 3000 latu apmērā. Par katru gadījumu tiek pieņemts Finanšu un administrācijas lietu komitejas lēmums. Rīgas Dzemdību namā šogad tie ir pirmie trīnīši.

Trīnīšu ģimenei tiks izmaksāts arī vienreizējs valsts pabalsts 6000 latu apmērā, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM). Pašlaik LM speciālisti sākuši gatavot rīkojuma projektu par pabalsta piešķiršanu.

Kā ziņots, 2011.gadā piedzima trīnīši trīs, bet 2012.gadā trīnīši piedzima divās rīdzinieku ģimenēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Nu ko var te šūmēties ? Katrs bērniņš ir Dieva dāvana .Pienāks laiks un viņi sāks apmeklēt bernudārzu ,pēctam skolu ,kur mūsu pedagogi ,kas uz to brīdi saņems Saeimas deputātu algas ,skaidrā Latviešu valodā mācīs mīlēt Latviju. Apsveicu vecākus un novēlu izturību un mīlestību arī turpmāk.

 2. 15. gadi jau vel ir berns. TiK atri….. Man nav varda.

 3. Tā , turaties, mīļie, labie!

 4. APSVEICAM GIMENITI!

 5. vairāk gan izklausās pēc latgaļiem……

 6. Akdievs, nožēlojamā latviešu tauta! Ir piedzimuši bērni,kas veido nākotni, viņi nav no pagātnes! Kādi okupanti. Bail nav par jaunām dvēselītēm tā teikt? Kas tad ir tavi bērni, jājautā? Fašisti? Bērns piedzimst kā balta lapa un nav vainīgs,ka kādreiz cilvēki nemāceja saruna’ties, bet karoja! Riebjas, man kauns reizēm,ka esmu latviete, dēļ šitādiem te, kas nesaprot kur un ko raksta!
  Izturību mammītei un tētim-mazuļiem, stipru, jo stipru veselību! 🙂 Būt mammai, tā ir labāka sūtība, kāda dota sievietei!:)

 7. burvigi sveicieni vecakiem

 8. Silti sveicieni kuplajai ģimenītei , kurā tagad ir trīškāršas rūpes !!! Lai mazuļi aug veseli un spēcīgi !!!!

 9. kuro reizi pārliecinos par latvju tautu-skauģi,nodirsēji…ak jel,krievu vārdi,skataties ka no biksēm neizlecat.
  izturību,veselību,mīlestību ģimenei.

 10. No visas sirds apsveicu laimīgos vecākus !Lai mazulīši aug veseli un dūšīgi !

 11. Tauta, rimstieties! Jums taču pašiem ir vai būs bērni. Kāda starpība, kādas nacionalitātes tie ir. Bērni ir un paliek bērni. Esiet taču labāki. Dažkārt kauns, ka runāju latviešu valodā.

 12. Diemžēl ne latvieši.

 13. Vai tad agrāk nebija 1000 par bērnu? Samazināts vai 0 piemirsusies?

 14. latvieši bēg prom no valsts 🙂 un pārojas ar melnajiem utt.ĪSTA LATVIEŠU TAUTA būs 😀
  lai mazulīši aug veseli un stipri ,māmiņai un tētim izturību

 15. Eh būtu Latviešu bērni piedzimuši tiešām būtu par ko priecāties,šie diemžēl tikai pavairos okupantu rindas Latvijā.Skumi….

 16. super,super!

Draugiem Facebook Twitter Google+