×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. decembris, 2012
Drukāt

Rīgas Dzemdību namā samazinājies ķeizargriezienu skaits

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Rīgas Dzemdību namā veikto ķeizargriezienu skaits četru mēnešu laikā samazinājies gandrīz par 5%, aģentūru LETA informēja Dzemdību nama galvenā ginekoloģe Dace Rezeberga. Veikto ķeizargriezienu skaits samazinājies no 25% augustā līdz 20,6% novembrī.

Dzemdību nama speciālisti šo kritumu daļēji skaidro ar šā gada septembrī ieviesto STAN monitoru – iekārtu, kas paredzēta augļa novērošanai paaugstināta riska dzemdībās ar mērķi padziļināti izvērtēt augli, samazinot skābekļa apgādes traucējumu risku un ķeizargriezienu nepieciešamību.

Šobrīd Rīgas Dzemdību nams ir pirmā un vienīgā vieta Latvijā, kur šāds monitors jau tiek pielietots.

Rezeberga stāsta, ka, pielietojot šo monitoru, dzemdībās neatliekamu ķeizargriezienu skaitu ir iespējams samazināt vairāk nekā par 1% – par to liecinot arī Zviedrijas pieredze.

Latvijas veselības aprūpes gada grāmatā apkopotā informācija liecina, ka pērn Latvijā piedzimis 18 331 bērns, no kuriem gandrīz 11% nākuši pasaulē ar plānota ķeizargrieziena palīdzību, bet 12,7% ar steidzama ķeizargrieziena palīdzību.

Uz katriem 1000 dzīvi dzimušajiem bērniem ar ķeizargrieziena palīdzību pērn Latvijā dzimuši vidēji 234 bērni. Šie skaitļi pēdējos piecus gadus saglabājušies ļoti līdzīgā līmeni – vidēji no 225 līdz 237 ķeizargriezieni uz 1000 dzīvi dzimušajiem bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+