×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgas džeza naktīs – Diāna Pīrāgs un Austrālijas džeza meistars


Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. jūlijā Rīgā Daugavas koncertzālē notiks pirmais festivāla “Rīgas ritmi 2014” rīkotais koncertsērijas “Olainfarm Jazz Nights” koncerts, kur līdz ar džeza dziedāju Diānu Pīrāgs uzstāsies arī Austrālijas mūziķis Albare, aicinot džeza mūzikas cienītājus apmeklēt ekskluzīvu muzikālo priekšnesumu naksnīgās Rīgas krastmalas atmosfērā.

Dziedātāja Diāna Pīrāgs stāsta – šī viņai par spīti laika apstākļiem ir ļoti karsta vasara. Lai arī viņas nesen dzimušajam dēliņam ir tikai pusotrs mēnesis, Diānu šovasar ik nedēļu labos laika apstākļos var sastapt Vecrīgā, Līvu laukumā, kopā ar grupu “Gipsymania”. Pašlaik viņu priekšnesumos skan rumba un flamenko – pārsvarā Kubas un Spānijas mūzikas ritmi. Savukārt pavisam drīz dziedātāja viņas talanta cienītājiem sola jaunu radio singlu latviešu valodā – tas būšot īpašs veltījumu Rīgai. “Nevaru vien sagaidīt, kad dziesma nonāks radiostacijās,” priecājas Diāna, piebilstot: “Dziesmu “Rīgai” kopā ar dzejnieku Ivaru Burtnieku sacerējām un ierakstījām pagājušajā gadā. Manuprāt, tā izdevusies ļoti skaista!”

D. Pīrāgs arī atklāj, ka pašlaik top jauns albums ar Raimonda Paula mūziku. “Tajā no jauna ieskaņoju dziesmas, ko kādreiz, 80. gados, dziedāja mana mamma, bet kuras daļēji pazudušas vai nav ieskaņotas, taču notis ir saglabājušas un man šīs dziesmas ārkārtīgi patīk. Priecājos, ka jaunu aranžējumu tām raksta Viktors Ritovs. Protams, tāds dzīvās mūzikas albuma ieraksts ir dārgs prieks, tāpēc palēnām vācam līdzekļus. Līdzko rodas kāds atbalstītājs – dodamies studijā un ierakstām nākamo dziesmu.”

“Savukārt “Rīgas ritmu” rīkotās vasaras koncertsērijas “Olainfarm Jazz Nights” ietvaros Diānas balsi dzirdēsim Daugavas koncertzālē, kur viņa uzstāsies kopā ar Latvijas džeza grupu “Smooth Band”. “Kopā ar mani būs izcili mūziķi – viens no labākajiem pianistiem – Viktors Ritovs. Muzicēs arī ļoti apdāvinātais ģitārists Arturs Kutepovs, lieliskie Oļegs Grišins un Artis Orubs pie basa un bungām. Izpildīsim džeza standartus Viktora aranžējumā, šī būs pirmā reize, kad tos dzirdēs publika. Koncerta akcents šoreiz ne tik audz svings vai bibops, bet gan latino džezs. Patiesībā šo programmu veidosim kā kaut ko tuvāku džemam ar brīvāku improvizāciju. Ceru, mums pievienosies arī viesis no Austrālijas.”

albare_5Īpašais koncerta viesis Daugavas koncertzālē būs Austrālijas džeza ģitārists Albare, īstajā vārdā Alberts Deidons. Mūziķis ir džeza ģitārists ar ļoti spēcīgu melodijas izjūtu. Albare ir dzimis Marokā, audzis Izraēlā un Francijā un šobrīd ir viens no vadošajiem Austrālijas džeza ģitāristiem. Daudzu gadus viņš vadījis Melburnas džeza festivālu, kā arī ir Austrālijas džeza balvas vadītājs.

Varbūt noder


“Olainfarm Jazz Nights” koncerti Daugavas koncertzālē:

3. VII 22.00 Diāna Pīrāgs un Albare (EUR 10 – 25);

4. VII 22.00 Dobreks Bistro (EUR 10 – 25);

5. VII 22.00 “Rachel Claudia Trio”, Austrālija (EUR 10 – 25).

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+