Laukos
Bizness

“Rīgas dzirnavniekam” apgrozījuma kāpums un peļņas kritums0

Foto: F64

Graudu pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas dzirnavnieks” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,878 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa samazinājās par 13,9% – līdz 726 947 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Vadības ziņojumā teikts, ka ņemot vērā vietējā tirgus apmēra kritumu, ko izraisīja sīvāka konkurence, “Rīgas dzirnavniekam” aizvadītajā finanšu gadā izdevās palielināt apgrozījumu, galvenokārt pateicoties eksporta tirgus apmēra palielināšanai.

“Rīgas dzirnavnieks” vadība arī norāda,ka uzņēmuma peļņa nedaudz samazinājās lielāku loģistikas izdevumu dēļ, kas bija saistīti ar pārdošanas apmēru palielināšanu jaunos tirgos.

Tāpat uzņēmuma vadība atzīmē, ka kopējais investīciju apmērs aizvadītajā finanšu gadā sasniedza 233 000 eiro. Investīcijas galvenokārt tika ieguldītas jomās, kas ļaus uzņēmumam uzlabot produktu ar augstāku pievienoto vērtību ražošanas procesu un palielināt saražotās produkcijas eksporta apmērus, kā arī izmantot iespējas, kas paveras kā vienam no “Baltic Mill” grupas dalībniekiem.

“Rīgas dzirnavnieks” vadība informē, ka uzņēmuma kopējais investīciju apmērs nākamajā finanšu gadā ir plānots 600 000 eiro apmērā. Investīcijas ir plānotas jomās, kas veicinātu uzņēmuma izaugsmi un efektivitāti. Tāpat vadība norāda, ka nākamo gadu plāno noslēgt ar 900 000 eiro peļņu. Šāds rezultāts prognozējams saistībā ar ražošanas apmēru palielināšanu, preču sortimenta nepārtrauktu paplašināšanu un eksportu.

‘Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”.

“Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no Lietuvas kompānijas AB “Baltic Mill”, kas ir viena no lielākajām un modernākajām graudu pārstrādes grupām Baltijas valstīs. “Baltic Mill“ pieder vairāki Baltijas graudu pārstrādes uzņēmumi – Lietuvā UAB “Malsena Plius”, Latvijā AS “Rīgas Dzirnavnieks”, Igaunijā AS “Balti Veski”, kā arī makaronu ražošanas uzņēmums Lietuvā UAB “Amber Pasta”.

LA.lv