Laukos
Bizness

“Rīgas Dzirnavnieks” iedibina divas 1000 eiro stipendijas LLU studentiem0

“Rīgas Dzirnavnieks” direktore Anita Skudra. Foto; LLU

Lai veicinātu zinātnes un ražošanas sadarbības tradīciju veidošanos, AS “Rīgas Dzirnavnieks” iedibinājis divas stipendijas Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes un Lauksaimniecības fakultātes studentiem par akadēmiskajiem sasniegumiem.

Kā norādīja “Rīgas Dzirnavnieks” direktore Anita Skudra, uzņēmumam ir spēcīgas ražošanas tradīcijas graudkopības jomā, kas ir veidojušās vienlaikus ar LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāti.

“Lai sekmētu lielāku zinātnes un uzņēmējdarbības sadarbības potenciālu, esam sākuši ilgtermiņa sadarbību ar universitāti. No savas puses apņemamies iesaistīties topošo pārtikas tehnologu un agronomu izglītošanā un zinātnisko pētījumu veikšanā, nodrošināt prakses un iespēju robežās arī darba vietas studentiem, kā arī sāksim jaunu tradīciju – stipendijas studentiem par to akadēmiskajiem sasniegumiem studijās. Šis būs mūsu ieguldījums, ražošanas un graudkopības tradīciju stiprināšanai valstī nākamajiem Latvijas simts gadiem,” norādīja Skudra.

Savukārt LLU rektore Irina Pilvere, atzina, ka ir svarīgi, lai studenti strādātu savā profesijā un ar saviem sasniegumiem nākotnē nestu Latvijas vārdu pasaulē. “”Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no pārtikas ražošanas smagsvariem valstī, tādēļ redzu abpusēju ieguvumu – studentiem tā ir iespēja gūt praktiskas zināšanas studiju procesā, bet uzņēmumam – sekmēt zinātnisko bāzi un inovācijas, kā arī palīdzēt izaudzināt spēcīgus graudkopjus un pārtikas tehnologus.”

Tikmēr LLU Attīstības fonda valdes priekšsēdētājs Kaspars Vārtukapteinis atzina, ka sadarbība ar uzņēmumu, izveidojot stipendijas, vēl vairāk motivēs jauniešus jauniem akadēmiskiem sasniegumiem.

Sadarbības memorandu par godu Latvijas simtgadei un LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes 70.gadu jubilejai parakstīja “Rīgas Dzirnavnieks” direktore A.Skudra, LLU rektore I.Pilvere, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas LLU Attīstības fonda valdes priekšsēdētājs K. Vārtukapteinis.

Sadarbības memoranda parakstīšana notika LLU rīkotajā svinīgajā sēdē par godu universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes 70. gadu jubilejai.

LA.lv