Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
19. jūlijs, 2016
Drukāt

“Rīgas Dzirnavnieks” iepirks 150 tonnas labības, ārzemēs interese par auzām (1)

F64. Publicitātes foto.F64. Publicitātes foto.

Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā “Rīgas Dzirnavnieks” otrdien uzsāk jaunās graudu ražas pieņemšanu. Ņemot vērā uzņēmuma attīstību Latvijā un eksporta tirgos, tas plāno jaunajā ražas sezonā iepirkt līdz 150 000 tonnas graudu.

“Rīgas Dzirnavnieks” plāno iegādāties līdz pat 150 000 tonnām graudu, fokusējoties uz trīs kultūrām – kviešiem, rudziem un auzām. Papildu uzmanība tiks veltīta bioloģiskajiem graudu iepirkumiem, kā arī graudiem, kas tiek audzēti bez augšanas regulatoriem un ievērojot “Rīgas Dzirnavnieks” graudu audzēšanas prasības.

Uzņēmums pēdējo gadu laikā uzsācis eksporta tirgu apgūšanu, un šobrīd eksportē graudaugu produktus uz vairāk nekā 30 dažādām pasaules valstīm. Pērn “Rīgas Dzirnavnieks” palielināja auzu produkcijas ražošanas kapacitāti par 30%, lai nodrošinātu eksporta tirgos pieaugušo pieprasījumu pēc “Herkuless” un citiem auzu produktiem. Tādos starptautiskos tirgos kā Skandināvija, Tuvie austrumi un Ķīna arvien vairāk atpazīst “Herkuless” un citus “Rīgas Dzirnavnieks” produktus, norāda uzņēmums.

„Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis komentē, ka Latvija soli pa solim sākusi izcīnīt savu vietu globālajā tirgū kā uzticams piegādātājs labas kvalitātes auzu produktu jomā.

“Šogad esam piedzīvojuši lielu interesi par mūsu auzu un kviešu audzēšanas programmu un šobrīd strādājam ar vairāk nekā 50 zemniekiem, kas nodrošina labākās kvalitātes graudus eksportam,” viņš akcentē.

Šogad graudaugus pārsteiguši atšķirīgi laikapstākļi, sākot ar labvēlīgu ziemu, sausu pavasari un noslēdzot ar slapju vasaru. Jācer, ka šie laikapstākļi neatstās ietekmi uz graudu kvalitāti un laiksaimniekiem būs labas ražas, pauž uzņēmums.

Šogad graudu cenas saglabā dažādību, un šobrīd tās ir līdzīgā cenu līmenī kā pērn sezonas sākumā, saglabājot daudz lielāku cenu stabilitāti auzām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nomaini virsrakstu – 150 tūkstoš tonnas

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+