×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

“Rīgas Dzirnavnieks” Krievijas sankciju dēļ sāku eksportu uz Tuvajiem Austrumiem

Foto: F64Foto: F64

Viens no lielākajiem graudu pārstrādātajiem Latvijā AS “Rīgas Dzirnavnieks” šogad uzsācis apgūt jaunu eksporta tirgu Tuvo Austrumu reģionā – Apvienotos Arābu Emirātus (AAE). Šis ir stratēģisks uzņēmuma solis, lai diferencētu eksporta riskus un izvēlētos stabilākus eksporta tirgus, ņemot vērā neprognozējamību ar notikumu attīstību Krievijā, informē uzņēmumā.

AAE ir pirmā “Rīgas Dzirnavnieks” sadarbības valsts Tuvajos Austrumos, bet šobrīd notiek sarunas ar vēl citām šī reģiona valstīm.

“Lai gan šobrīd neizjūtam kritumu “Rīgas Dzirnavnieks” eksportētajai produkcijai uz Krieviju, tomēr neskaidrība ar tālāku situācijas attīstību liek mums nodrošināties un meklēt daudz stabilākus eksporta tirgus. Sadarbība ar AAE ir tikai sākuma stadijā, un uz šo tirgu ir nosūtīti pirmie konteineri. Uz šo reģionu raugāmies pozitīvi un vērtējam to kā perspektīvu, ņemot vērā tā augsto pieprasījumu pēc graudiem un to produktiem. Jau šobrīd ik mēnesi pieaug eksporta apjomi uz AAE, turklāt interese ir arī no citām Tuvo Austrumu reģiona valstīm,” izteicies AS “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvins Pakeltis.

No kopējā “Rīgas Dzirnavnieks” apgrozījuma vietējais jeb Baltijas tirgus veido aptuveni 70% no apgrozījuma, bet eksports veido gandrīz 30%. Galvenie eksporta tirgi ir Eiropas Savienība, Krievija un citi pasaules reģioni.

AAE nav vienīgais uzņēmuma jaunais eksporta virziens 2014.gadā – šogad uzņēmums uzsāka “Herkuless” bioloģisko produktu eksportu uz Itāliju.

AS “Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Hercogs”, “Herkuless” un “Īsta Saimniece”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+