×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

“Rīgas dzirnavnieks”: šogad graudu ražas būs vismaz par 5% mazākas

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad Latvijā būs par vismaz 5% mazākas graudu ražas, savukārt graudu cenas pagaidām nav iespējams pat prognozēt, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja AS “Rīgas dzirnavnieks” vadītājs Žilvins Pakeltis.

“Lietuvā pirms diviem gadiem bija izcila sezona – gandrīz pieci miljoni tonnu graudu. Pērn gan bija nedaudz mazāk – 4,3 miljoni tonnu, savukārt šajā sezonā neko īpaši labu neprognozējam. Vēl ir jānogaida apmēram mēnesis, tomēr skaidrs, ka rekordu nebūs,” sacīja Pakeltis.

Viņš sacīja, ka arī Lietuvā, tāpat kā Latvijā, ziemāju raža ļoti spēcīgi cieta no kailsala. Lietuvas dienvidu reģionos, kur bija sniegs, sējumi ir salīdzinoši labā stāvoklī un zaudējumi veido apmēram 10%. Tikmēr ziemeļu reģionā bojā aizgājuši līdz 90% sējumu, ko nācās pārsēt.

“Līdz ar to prognozējam, ka šogad vismaz par 5% būs mazākas ražas. Turklāt nevienam nav skaidrs, kādas būs graudu cenas, jo tās galvenokārt ietekmē ražas dažādos pasaules reģionos,” atzina uzņēmējs.

Jautāts, vai pēc šogad notikušās īpašnieku maiņas mainīsies arī “Rīgas dzirnavnieka” graudu iepirkumu politika, viņš atbildēja noliedzoši.

“Tieši pretēji – plānojam vēl vairāk palielināt sadarbību ar Latvijas zemniekiem. Pērn iepirkām graudus no aptuveni 40 saimniecībām, šogad līgumu skaitu plānojam palielināt vēl par 20%. Problēma ir tā, ka vairāk nekā 50% Baltijas valstu ražas tiek izvesti graudu veidā. Mūsu mērķis ir iespējami vairāk graudu pārstrādāt, tos pārvēršot produktos ar pievienoto vērtību,” sacīja Pakeltis.

Tāpat viņš atzina, ka “Rīgas dzirnavnieka” lielākā priekšrocība ir atrašanās Rīgas ostas tuvumā, kas ir ļoti svarīgi eksportētājam. “Mūsu nodoms ir vēl vairāk izmantot Rīgas ostas tuvumu un caur to eksportēt ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas produktus,” rezumēja uzņēmuma vadītājs.

Kā ziņots, “Rīgas dzirnavnieks” kopš 2013.gada marta pieder Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmumam “Malsena Plius”, kas uzņēmumu pārpirka no Zviedrijas kompānijas “Lantmännen”.

“Rīgas dzirnavnieka” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2013.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam, bija 12,217 miljoni eiro, bet peļņa – 209 816 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Savukārt 2014.gada pilnā finanšu gada peļņas prognoze ir apmēram 285 000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+