×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

“Rīgas dzirnavnieks”: Valdībai jāuzlabo pārtikas iepirkumu konkursu prasības

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad svarīgākais valdībai veicamais uzdevums būtu uzlabot valsts un pašvaldību pārtikas preču iepirkumu konkursu prasības, uzskata graudu pārstrādes uzņēmuma AS “Rīgas dzirnavnieks” ģenerāldirektors Sandis Jansons.

Slejā, kas publicēta laikrakstā “Diena”, Jansons skaidro, ka patlaban šo iepirkumu nosacījumi formulēti tā, lai uzvarētu starpnieks, nevis ražotājs, jo iepirkums tiek izsludināts daudzām preču grupām vienlaikus, turklāt pieprasot, lai tikai būtu pēc iespējas zemāka cena.

“Tas nozīmē, ka šajos konkursos uzvara garantēta pretendentam, kas izvēlas un piegādā lētākos produktus, bet visbiežāk tos raksturo arī zemāka kvalitāte,” norāda uzņēmējs.

Līdzīgi citiem Latvijas pārtikas ražotājiem arī Jansons norāda uz diskriminējošajiem nosacījumiem, ja ja iepirkums tiek izsludināts dažādām pārtikas produktu grupām vienlaikus, piemēram, piena un graudu produktiem.

“Tad vietējais ražotājs nereti tiek izslēgts no dalības, jo nevar piegādāt citas pārtikas produktu grupas, vienīgi pašu ražoto,” raksta uzņēmējs.

Kā ziņots, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija kopā ar Zemkopības ministriju strādā pie projekta “Latvijas pārtikas kvalitātes sistēma”, kas valsts un pašvaldību pārtikas preču iepirkumiem kā prioritāros produktus īpaši jūtīgai patērētāju auditorijai noteiks tikai shēmā sertificētos produktu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+