Ekonomika
Nauda

“Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca” noslēgusi līgumu ar “VTB Bank (Europe)” par 10 miljonu aizdevumu0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Elektrovilcienu iekārtu ražotājs “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca” noslēgusi līgumu ar “VTB Bank (Europe)” Vācijā par aizdevumu 10 miljonu eiro apmērā, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai “Nasdaq Riga”.

Kompānijas pārstāvji informē, ka “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca” noslēdza aizdevuma līgumu ar “VTB Bank (Europe)” Vācijā saistībā ar “Danske Bank” lēmumu izbeigt darbību Latvijā, proti, lai refinansētu saistībā ar šo lēmumu neizpildītās saistības, kā arī saņemtu līdzekļus attīstībai.

Aizdevums 10 miljonu eiro apmērā kompānijai piešķirts uz pieciem gadiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas” koncerna apgrozījums 2018.gada deviņos mēnešos bija 27,399 miljoni eiro, kas ir par 27,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2017.gadā, bet koncerna peļņa samazinājās par 11,5% un bija 1,4 miljoni eiro. Pagājušā gada finanšu rezultātus kompānija pagaidām nav publiskojusi.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā “Measurestep Enterprises Limited” (98,64%). “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas” akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv