Kultūra
Mūzika

Rīgas festivālā Matīsa Čudara jaundarbos saspēlēsies autors un Latvijas Radio kora grupa0

Dāvja Smiltiņa foto

VSIA “Latvijas koncertu” organizētajā “Rīgas festivālā” 16. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs ģitārista Matīsa Čudara jaundarbi Latvijas Radio kora grupas izpildījumā, informē “Latvijas Koncerti”.

Matīss Čudars ir viens no talantīgākajiem un daudzpusīgākajiem latviešu ģitāristiem – viņa spēlē brīvs improvizācijas gars savijas ar spēju iejusties gan baroka mūzikā, gan mūsdienu komponistu skaņumākslā, un uzplaukt kā flamenko, tā arī rokmūzikā un džezā. Par Matīsa ideju svaigumu un oriģinālitāti būs iespēja pārliecināties arī šajā koncertā, kura centrā likti tieši viņa jaundarbi – skaņās tērptas Dievam veltītas mīlestības vārsmas ar saknēm dažādu laikmetu un dažādas izcelsmes mistiķu darbos. Mūziķiem pievienosies arī sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans.

Matīss Čudars skolojies Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā. Viņš ir “Riga Jazz Stage” 2017 pirmās vietas ieguvējs. Pērn ar savu spēli Matīss sajūsmināja Osvaldo Golihova operas “Ainadamar” iestudējumā “Cēsu mākslas festivālā”. Koncertprogramma “Merkurijs uz mēness”, kurā Matīss Čudars spēlēja kopā ar orķestri “Rīga”, pērn tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Gada koncerts”. Matīss tika nominēts arī Lielajai mūzikas balvai 2017 kategorijā “Gada mūziķis”.

VSIA “Latvijas Koncerti” organizētais “Rīgas festivāls” notiks no 9. līdz 20. jūnijam. Festivāla programmā šogad gan gaismas un mīlestības pielieta mūzika, kas apliecina lūgšanu spēku, gan muzikālas sapņu ainas; skanēs arī 20. gadsimta mūzika un provokatīva jaunrade. Festivāla noslēgumā visu vainagos koncerts, kas tapis sadarbībā ar fondu “Baltijas muzikālās sezonas” – Latvijas valsts simtgades ietvaros notiekošajā koncertciklā “Dzimuši Latvijā” mecosoprāns Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies ar vienu no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem – “Vīnes filharmoniķiem” un harizmātisko venecuēliešu diriģentu Rafaelu Pajari.

LA.lv