×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

“Rīgas festivālā” uzstāsies divi pasaulslaveni orķestri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Rīgas festivālā”, kas šogad notiks no 27. maija līdz 18. jūnijam, uzstāsies Londonas Simfoniskais orķestris un Budapeštas Festivāla orķestris, aģentūru BNS informēja “Latvijas koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Festivālā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņota Pāvela Karmanova oratorija “Pieci eņģeļi” – skaņdarbs, kas veltīts pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām – Latvijas Radio kora un “Sinfonietta Rīga” izpildījumā. Klausītājus gaida arī tikšanās ar pianistu Vestardu Šimku, kas atklās neparasta mūziķa dzīvesstāstu koncertizrādē “Novecento”. Festivālu noslēgs Gustava Mālera Astotās simfonijas skanējums.

Rīgas festivālu 27.maijā Latvijas Nacionālajā operā atklās viens no pieciem pasaulē atzītākajiem simfoniskajiem orķestriem – Londonas Simfoniskais orķestris diriģenta Antonio Papano vadībā. Orķestris regulāri uzstājas Linkolna centrā Ņujorkā, Plejēla zālē Parīzē, kā arī bieži viesojas Tālo Austrumu, Ziemeļamerikas, Eiropas lielāko pilsētu koncertzālēs.

Diriģents Papano ir Londonas Karaliskās jeb Koventgārdena operas un Romas Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas orķestra muzikālais vadītājs. Viņš ir strādājis Ņujorkas un Barselonas opernamos, Frankfurtes operā, Čikāgas Liriskajā operā, kā arī Baireitas festivalā. 2012.gadā Papano tika iecelts bruņinieku kārtā.

Budapeštas Festivāla orķestris, kas ir daudzu Eiropas un Amerikas mūzikas festivālu goda viesis, 8.jūnijā priecēs klausītājus Lielajā ģildē sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Ivana Fišera vadībā. Viņš diriģējis Berlīnes, Vīnes, Amsterdamas un citus orķestrus. Simfoniskā kolektīva izpildījumā skanēs Franča Lista Otrais klavierkoncerts, Antonīna Dvoržāka Astotā simfonija un Igora Stravinska “Kāršu spēle”.

“Rīgas festivāla” koncertizrādē “Novecento” , kas notiks 8.jūnijā un 9.jūnijā, režisors Dmitrijs Petrenko aicinās ieskatīties sevī, pārlapojot itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darbu “Novecento” (“Tūkstošdeviņsimt”). Grāmata ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš ir izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavieru ģēniju, bet lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam. Pianista lomā iejutīsies Šimkus, stāstītājs būs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis, savukārt izrādē krievu valodā stāstītājs būs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels.

10.jūnijā festivālā Rīgas Kongresu namā populāras operu ārijas džeza aranžijās piedāvās šī gada jubilāri – Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends.

Savukārt 16.jūnijā Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā festivālā tiks atskaņota Pāvela Karmanova oratorija “Pieci eņģeļi”. Šis skaņdarbs ir veltīts pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām. Oratorijas atskaņojumā piedalīsies Latvijas Radio koris un orķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

18.jūnijā Rīgas festivāla noslēgumā Dzintaru koncertzālē skanēs viena no grandiozākajām virsotnēm klasiskās mūzikas vēsturē – Mālera Astotā simfonija. Šī skaņdarba atskaņošanai nepieciešams ļoti liels mūziķu pulks – astoņi solisti, apjomīgs jauktais koris, bērnu koris un plašs simfoniskais orķestris. Koncertā uz skatuves kāps Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, Rīgas Doma zēnu koris, solisti Liene Kinča, Alisa Zinovjeva, Kristīne Gailīte, Oļesja Petrova, Tuija Knihtila, Juhans Tralla, Egils Siliņš un Prīts Volmers. Pie diriģenta pults būs Olari Eltss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+