×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgas festivāls sestdien noslēgsies ar īpašu deju uzvedumu operā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas festivāla Galā koncertā sestdien, 21. jūnijā, Latvijas Nacionālajā operā varēs baudīt krāšņas simfoniskās dejas Leonarda Bernsteina mūziklu “Pilsētā” un “Vestsaidas stāsts”, kā arī Morisa Rāvela “Bolero” mūzikas pavadījumā, vēsta birojs Rīga 2014.

Šis uzvedums ir īpašs, jo profesionālā priekšnesumā piedalīsies bērni, kas atrodas Rīgas Sociālā dienesta aprūpē. Veidojot muzikālo izrādi, bērni ir strādājuši gada garumā, apgūstot dejas pamatus profesionālu pedagogu vadībā un uzstājoties ar profesionāliem māksliniekiem. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā četrdesmit Rīgas Dienas centru aprūpē esoši bērni vecumā no 7 līdz 15 gadiem.

Deju rakstus veidojis horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar deju studijas “Dzirnas” horeogrāfiem. Scenogrāfs Didzis Jaunzems, režisore Sigrida Strema Reibo (Norvēģija).

Koncertā spēlēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults – trombonists ar pasaules slavu Kristians Lindbergs no Zviedrijas, kurš pēdējos gados izvērsis arī starptautisku diriģenta karjeru. Koncerts tapis Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros

Horeogrāfs Agris Daņiļevičs: “Devīze – “Mūzika, deja, piedzīvojums’’ – precīzi raksturo šī uzveduma radošā procesa atmosfēru. Uzsākot šo projektu, neviens īsti nezināja, kas tas būs un uz ko vedīs. Visu noteica projektā iesaistīto cilvēku sadarbības modelis. Šoreiz galvenajā lomā ir sociālo centru bērni un tikai vēlāk pievienojās Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents, un “Dzirnu’’ deju skolas horeogrāfi. Šis neparastais māksliniecisko spēku savienojums izrādei piešķirs īpašu gaisotni, saturu un formu, un skatītājiem tas noteikti būs liels emocionāls piedzīvojums.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+