×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Rīgas festivālu atklās Šimkus ar CD prezentācijas koncertu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Rīgas festivāla atklāšanas koncertā, kas 3. jūnijā notiks Lielajā ģildē, izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus priecēs klausītājus ar diženā komponista Riharda Vāgnera mūziku no sava jaunākā soloalbuma “Vāgnera idille”.

Talantīgais latviešu pianists Vestards Šimkus Rīgas festivāla atklāšanas koncertā atgriezīsies pie vāgneriskām noskaņām, kas soloalbuma “Vāgnera idille” (Wagner Idyll) veidolā ieraudzīja dienasgaismu 2012. gadā. “Kopš deviņu gadu vecumā ar sirdstrīsām noklausījos Vāgnera operu “Klīstošais holandietis”, vienmēr esmu mazliet apskaudis dziedātājus, orķestra mūziķus un diriģentus par viņu privilēģiju atskaņot Vāgnera mūziku,” stāsta Vestards Šimkus. Vācijas skaņu ierakstu nama ARS Produktion pārstāvji Anete un Manfrēds Šūmaheri iepazīstināja mūsu klavierzvaigzni ar Vāgnera klavierdarbiem, tostarp albumā “Vāgnera idille” iekļauto Fantāziju fadiēzminorā WWW 22. “Šis monumentālais dārgums ar neskaitāmajiem operiskajiem rečitatīviem un garām, dziedošām tēmām pierāda, ka Vāgners vienmēr bijis un palicis operkomponists, pat tad, kad komponējis klavierēm,” saka Vestards. Gandrīz pusstundu garā fantāzija aizņem lauvas tiesu no koncerta programmas. Līdzās šim lieldarbam vāgneriskās noskaņas uzburs ļoti skaistais “Izoldes nāves skats” (no operas “Tristans un Izolde”), ko klavierēm pārlicis pats Vestards, “Vērpēju koris” no operas “Klīstošais holandietis” Franča Lista pārlikumā un dzīvesbiedrei dāvātā smalki vasarīgā orķestra miniatūra “Zīgfrīda idille” Glena Gūlda aranžējumā klavierēm. Gan tiem, kas šo albumu jau paspējuši likt goda vietā savā CD plauktā, gan tiem, kas to vēl nav dzirdējuši, Vestards Šimkus Lielajā ģildē pierādīs, ka Vāgners var būt interesants arī 88 melnbalto taustiņu versijā.

Vestards Šimkus starptautisku uzmanību pievērsis, sekmīgi sadarbojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Birmingemas simfonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Ziemeļvācijas Radio simfonisko orķestri, Čehijas filharmonijas orķestri, Kremerata Baltica, Stavangeres simfonisko orķestri, Ziemeļrietumvācijas filharmonisko, Tallinas kamerorķestri, Borodina stīgu kvartetu, vijolnieci Izabellu van Kēlenu un Vertavo stīgu kvartetu. Vestards Šimkus uzstājies tādās koncertvietās kā Vīnes Konzerthaus, Tokijas Opera City, Olivjē Mesiāna zālē Francijas radionamā, Bervalda zālē, Stokholmas Konserthuset, Maskavas konservatorijā, Prāgas Rudolfinum, Šanhajas Oriental Art Centre un Amsterdamas Concertgebouw.

Vestards Šimkus ieguvis pirmo vietu vairākos starptautiskos pianistu konkursos, toskait Marijas Kanalsas 55. konkursā Barselonā (2009) un 5. Bādkisingenes klavieru olimpiādē (2007). Klausītāju un kritiķu atzinību nesusi Vestarda Šimkus sadarbība ar tādiem diriģentiem kā Lourenss Fosters, Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons, Teodors Kurenciss, Anu Tali, Eri Klass, Džonatans Dārlingtons, Olari Eltss u. c., kā arī viņa solokoncerti un piedalīšanās kamermūzikas atskaņojumos Eiropā, ASV, Vidējos Austrumos, Ķīnā un Japānā. Vestards Šimkus bijis fonda New Names of the Planet stipendiāts, viņam piešķirts Igaunijas “Baltās zvaigznes” ordenis, kā arī Latvijas Lielā mūzikas balva 2002 un 2009. Pianists ieskaņojis piecus soloalbumus, kur pēdējie divi nākuši klajā skaņu ierakstu namā ARS Produktion.

Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – Rīgas festivāls. Kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi, Rīgas festivāls šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un citvalstu māksliniekus. Atklāšanas un noslēguma koncertos mūsu izcilo mūziķu Vestarda Šimkus un Baibas Skrides sniegumā varēsim baudīt šī gada jubilāra Riharda Vāgnera mūzikas diženumu. Koncertos dzirdēsim arī Lielās mūzikas balvas 2012 laureāti akordeonisti Kseniju Sidorovu, kori “Latvija” un Latvijas Radio kori, publikas iemīļoto dziedātāju Renāru Kauperu, Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, kanādiešu mecosoprānu Mišu Brigergosmani, a cappella kvartetu Anonymous 4 no ASV, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri u. c.

Rīgas festivāls ir lielākais klasiskās mūzikas festivāls Baltijā, ko rīko VSIA “Latvijas Koncerti”, pulcējot pasaules akadēmiskās mūzikas zvaigznes un pašmāju spožākos māksliniekus. Pagājušajā gadā festivālu apmeklēja 10000 cilvēku, no kuriem 4000 bija ārvalstu viesi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+