×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

“Rīgas filmu fonds” piešķir 240 000 eiro Martinsona filmai “Maģiskais kimono”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma programmas “Rīgas filmu fonds” konkursa uzvarētāju kļuvusi Māra Martinsona filma “Maģiskais kimono”, saņemot līdzfinansējuma piešķiršanu 240 917 eiro apmērā, ziņo projekta sabiedrisko attiecību speciālisti.

“Maģiskais kimono” Rīgas pašvaldības konkursā saņēma maksimālo iespējamo līdzfinansējumu par izmaksām, kas tiks veiktas, filmējot Latvijā. Filmas veidotāji, pateicoties par Rīgas pašvaldības atzinīgo vērtējumu, norāda, ka “Maģiskais kimono” būs ne tikai mākslinieciski augstvērtīgs produkts, bet, ņemot vērā sadarbību ar Japānas Kultūras ministriju un režisora Māra Martinsona atpazīstamību, kalpos arī kā galvaspilsētas vizītkarte un veicinās tūristu plūsmu.

Filmas oficiālā izziņošana starptautiskā līmenī notiks šonedēļ, Kannu kinofestivāla laikā, kurā tiks izziņots arī galvenais vīriešu lomas atveidotājs – viens no šobrīd populārākajiem Japānas aktieriem.

“Esam gandarīti par komisijas pozitīvo lēmumu, kas palīdzēs realizēt šo pārrobežu sadarbības projektu un veicinās gan kino industrijas profesionāļu sadarbību un izaugsmi, gan mūsu skaistās Rīgas popularitāti pasaulē,” saka režisors Māris Martinsons.

Filmas darbība galvenokārt norisināsies Rīgā, un filmas operators Gints Bērziņš to uztver kā izaicinājumu: “Rīga ir ļoti maģiska pilsēta. Ja tajā nokļūst cilvēks no absolūti citas vides, piemēram, no Japānas, ir jāmeklē jauns skatījums, jo nevar būt, ka ārvalstnieks uz Doma laukumu, Centrālirgu un citām vietām skatās tāpat kā mēs.”

Jau ziņots, ka filma “Maģiskais kimono” saņēmusi arī Japānas kultūras ministrijas atbalstu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā, taču filmas uzņemšanai vēl nepieciešami līdzekļi, un tās atbalstīšanā aicināti iesaistīties gan uzņēmēji, gan privātpersonas.

“Maģiskais kimono” ir latviešu režisora Māra Martinsona filma par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu. Pusmūža sieviete Keiko, kuru atveido Kaori Momoi, cenšas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru un nonāk Rīgā, kur plānojusi piedalīties kimono šovā, taču dažādu notikumu sakritības rezultātā viņai rodas iespēja atvērt restorānu. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu un šeit dzīvojošos cilvēkus, latviskās tautas vērtības, kultūrmantojumu un virtuvi.

Filmu kopproducē Latvijas producēšanas kompānija “Krukfilms”, Igaunijas “Orée films” un Japānas “Loaded films”. Tās pirmizrāde paredzēta 2016. gadā. Filmas “Maģiskais kimono” attīstīšanu atbalstījis Nacionālais kino centrs, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un “Live Riga”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+