×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. marts, 2012
Drukāt

“Rīgas gaismai” būtiski auguši elektrības rēķini

gaismaa

Pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” pilsētas budžeta grozījumos 17.aprīlī lūgs palielināt finansējumu ielu apgaismošanai par 913 693 latiem, no kuriem lielākā daļa finansējuma nepieciešama elektrības rēķina segšanai.

Jau gatavojot 2012.gada budžeta projektu, aģentūras speciālisti pērn septembrī norādīja, ka kopš aprīļa vidēji par 30% pieaudzis ielu apgaismojumam patērētās elektroenerģijas tarifs, un prognozēja, ka 2012.gadā, lai norēķinātos par elektrību, finansējums jāpalielina par 787 386 latiem. Tā kā elektrības rēķini veido 52% no visa gada budžeta, tad minēto palielinājumu neesot iespējams segt no “Rīgas gaismas” budžeta līdzekļiem.

Kopumā “Rīgas gaisma” lūdza dotāciju 2012.gadā palielināt par 1,2 miljoniem, tomēr tās budžets apstiprināts pagājušā gada līmenī – 4,2 miljoni latu.

Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” ir sagatavojusi priekšlikumus 2012.gada budžeta grozījumiem, prasot ielu apgaismojuma programmā paredzēt papildu 913 693 latus, no kuriem 755 055 lati nepieciešami maksai par elektroenerģiju.

Aģentūras direktora pienākumu izpildītājs Jānis Drulle vēstulē domes deputātiem skaidroja, ka papildu līdzekļi, pirmkārt, nepieciešami 2011.gadā notikušā elektroenerģijas tarifa sadārdzinājuma kompensācijai. Otrkārt, elektroenerģijas patēriņa jauda palielinājusies līdz 7200 kilovatiem, izveidojot jaunus apgaismojuma pieslēgumus uz Dienvidu tilta, Austrumu maģistrāles un vairākiem citiem jaunajiem satiksmes objektiem. Izmaksas pieaugušas arī tāpēc, ka aģentūra kopš pērnā gada 1.jūnija nodrošina 20 skolu funkcionālo un fasāžu dekoratīvo apgaismojumu, kā arī prožektoru apgaismojumu 17 sporta laukumos.

Vienlaikus aģentūras vadītājs uzsvēra, ka jau šogad steidzami nepieciešams veikt Mežaparka apgaismojuma kapitālo remontu un rekonstrukciju, jo pašreizējais Mežaparka estrādes un tās apkārtnes apgaismojuma komunikāciju fiziskais nolietojums un tehniskais stāvoklis ir kritisks. Liela daļa no apgaismojuma komunikācijām ir būvētas pirms vairāk nekā 50 gadiem, un to turpmākā ekspluatācija var radīt reālus draudus ne vien Mežaparka apmeklētājiem, bet var tikt apdraudēta arī lielu sabiedrisko pasākumu, piemēram, Dziesmu svētku, pilsētas svētku lielu koncertu un tamlīdzīgu pasākumu norise. Lai veiktu Mežaparka apgaismojuma remontu, pašvaldības budžeta grozījumos aģentūra lūgs papildu 98 480 latus.

Finansējuma trūkuma dēļ notiek arī pilsētas ielu apgaismojuma tīkla tehniskā stāvokļa pasliktināšanās un novecošana – apgaismojuma tīklu kapitālajiem remontiem un rekonstrukcijai pēdējos piecos gados nav piešķirtas investīcijas, tāpēc šogad 35 026 lati papildus nepieciešami remontmateriālu iegādei. Aģentūras speciālisti norāda, ka apgaismojuma tīklu bojājumu skaits pēdējos trīs gados audzis par 44%, turklāt pēdējos gados palielinās zādzību un vandalisma gadījumu skaits un līdz ar to arī būtiski palielinās ekspluatācijas darbu apjomi.

“Šo darbu izpildei ir nepieciešams arvien lielāks remontmateriālu apjoms. Otrkārt, būtiski ir pieaugušas materiālu, it īpaši metālizstrādājumu, cenas. Vēlamies uzsvērt, ka līdzekļu piešķīrums apgaismojuma remontmateriālu iegādei pēdējos četros gados ir samazinājies 4,3 reizes jeb no 917 500 latiem 2008.gadā līdz 215 000 latu 2012.gadā. Rezultātā veidojas situācija, kad bez papildus līdzekļu piešķīruma tiek apdraudēts minimālais apgaismojuma tīklu uzturēšanas nodrošinājums,” uzsvēris Drulle.

Papildu 10 000 latu plānots lūgt, lai kompensētu iepriekš neplānoto degvielas cenu kāpumu, bet transportlīdzekļu remontiem līdz gada beigām aģentūrai būtu nepieciešami papildu 8732 lati. 1000 latu būtu vajadzīgi aģentūras ekspluatācijas, kabeļu līniju rajonu apgaismes elektriķu, elektrotīklu elektriķu, un citu darbinieku, kuri ir pakļauti kaitīgiem darba vides faktoriem vai to darbā ir īpaši apstākļi, dzīvības apdrošināšanai.

Aģentūras budžeta grozījumu priekšlikumi otrdien, 20.martā, tiks skatīti Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē, pēc tam tos vērtēs Finanšu un administrācijas lietu komitejā, bet gala lēmumu pieņems Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.7
Alūksne +8.7
Daugavpils +9.6
Saldus +8.7
Liepāja +6.6
Jelgava +9.3
Ventspils +5.7
Limbaži +7
Madona +10.7
Rēzekne +8.2
Draugiem Facebook Twitter Google+