“Rīgas galerijai” iespējams būs jāatstāj līdzšinējās telpas 0

“Rīgas Galerijai” februārī piespiedu kārtā var nākties atstāt telpas Aspazijas bulvārī 20, ja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nespēs nodrošināt galerijas esošajās telpās siltumapgādi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Kā informēja galerijas pārstāvji, aizvadītā gada decembrī “Rīgas Galerija” saņēma VNĪ, kas ir ēkas Aspazijas bulvārī 20 īpašnieks, negaidītu lēmumu, kurā paziņots par siltumapgādes pārtraukšanu ar šā gada 1. februāri.

Šādu lēmumu VNĪ pamatojusi ar viesnīcas “Rīga”, kas atrodas Aspazijas bulvārī 22, plānotajiem vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem, kas padara neiespējamu siltumapgādi galerijas telpām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Neapšaubot abu ēku īpašnieku tiesības rīkoties ar saviem īpašumiem pēc saviem ieskatiem, izbrīna VNĪ izvēlētais komunikācijas veids ar savu ilggadējo nomnieku. Pārsteidzošs šis lēmums un argumentācija šķiet arī tādēļ, ka 2010. gada rudenī tikpat strauji VNĪ sāka jauna siltummezgla ierīkošanu atsevišķi ēkai Aspazijas bulvārī 20. Toreiz mērķis bija izveidot autonomu sistēmu, kas nav atkarīga no viesnīcas “Rīga”. Šis plāns arī tika realizēts, iztērējot vairāk nekā 30 000 latu un uz trīs mēnešiem izjaucot “Rīgas Galerijas” izstāžu darbu, taču tagad izrādās, ka šāda rīcība bijusi lieka, jo atkarība no viesnīcas saglabājusies pilnā apjomā,” skaidroja galerijas pārstāvji.

“Rīgas Galerija” Aspazijas bulvārī 20 strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Nomas līgums ar VNĪ bija noslēgts līdz 2014. gada 31. decembrim. “Rīgas Galerija” plānoja savu izstāžu darbību visam šim periodam, gatavojot arī savu piedāvājumu 2014. gada Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai un vairākām nozīmīgām latviešu mākslinieku personālizstādēm.

Galerijas pārstāvji norādīja, ka patlaban nekas nav zināms par to, kā tālāk attīstīsies “Rīgas Galerijas” dzīve, jo bez siltumapgādes galerija dzīvot nevar, jo tās uzraudzībā ir mākslas darbi, kas neapkurinātās telpās nedrīkst atrasties.

“Rīgas Galerija” dibināta 1992. gadā un tā pārstāv nozīmīgākos latviešu laikmetīgos māksliniekus – Venēcijas biennāles (Latvijas Nacionālajā paviljonā), Sidnejas biennāles, Maskavas biennāles, Manifesta un citu svarīgu starptautisku mākslas izstāžu dalībniekus.