Dabā

Rīgas galvenā problēma – sarūkošais iedzīvotāju skaits 0

Foto – LETA

Rīgas kā pilsētas galvenā problēma ir sarūkošais iedzīvotāju skaits, otrdien atbildot uz RD Satiksmes un transporta lietu komitejas deputātu jautājumu par to, kādas ir Rīgas lielākās problēmas, norādīja Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs Armands Krūze.

“Uzskatu, ka viena no galvenajām Rīgas problēmām ir cilvēku aizplūšana no Rīgas gan uz ārzemēm, gan uz citām aglomerācijām, piemēram, Mārupi,” teica Krūze, taču neatklāja, cik strauji pēdējā laikā samazinās galvaspilsētas iedzīvotāju skaits.

Kruze uzsvēra, ka pilsētas iedzīvotāju skaita samazināšanās rada arī pilsētas ienākumu sarukumu. “Tas, ka Rīgas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz piepilsētu, bet strādā Rīgā, rada situāciju, ka viss iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) aizplūst tai pašvaldībai, kurā viņi dzīvo, nevis Rīgai. Tādēļ samazinās Rīgas ienākumi, kas ierobežo iespējas veikt sociālos maksājumus, kā arī rada daudzas citas problēmas,” atzina Krūze.

Jau ziņots, ka šogad RD IIN plānojusi iekasēt 208,906 miljonus latu, bet līdz šā gada 1.oktobrim nodoklī bija iekasēti 76,6% no kopumā gadā plānotā. IIN ir galvenais pašvaldību ienākumu avots.

LA.lv