Mobilā versija
+8.4°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
26. jūlijs, 2014
Drukāt

Rīgas HES ūdenskrātuvē no 1.augusta būs pazemināts ūdens līmenis

Foto-LETAFoto-LETA

Daugavas Rīgas HES un tās ūdenskrātuve.

No šā gada 1.augusta līdz 15.septembrim Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē pazeminās ūdens līmeni, lai nodrošinātu Daugavas HES drošu ekspluatāciju un veiktu hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbus, informēja “Latvenergo”.

Ūdens līmeņa mainīgajā zonā vienlaikus plānots veikt Rīgas HES labā krasta dambja augšas bjefa nogāžu betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus kopējā platībā 16 800 kvadrātmetru un Ķeguma HES lejas bjefā gala sienas remontu pazeminātā ūdens līmeņa zonā 234 kvadrātmetru platībā un šuvju remontu piecu metru posmā.

HES ūdenskrātuvēs betonēto nogāžu galvenie atjaunošanas darbi ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.

Remontdarbu veikšanai šajā periodā “Latvenergo” pazeminās ūdens līmeni Rīgas HES ūdenskrātuves mainīgā ūdens līmeņa zonā līdz 16,1-16,3 metriem absolūtās atzīmēs, kas ir par 0,9-0,7 metriem absolūtās atzīmēs zemāk par pieļaujamo ūdens līmeni – 17 metriem absolūtās atzīmēs HES normālas ekspluatācijas laikā.

Ūdens līmeņa pazemināšana ūdenskrātuvēs notiks pakāpeniski atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izsniegtajām Ūdens resursu lietošanas atļaujām.

Ūdenslīmeņa pazemināšanai Ķeguma HES un Rīgas HES ūdenskrātuvēs ir saņemtas VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes saskaņojuma vēstules. Remontdarbu izpildes laikā tiek iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuvju līmeni nostrādātu līdz paredzētājai atzīmei, un ūdenskrātuvju līmeņa pacelšanai līdz normālam darba režīma līmenim.

Aktuālais ūdens līmeņu izmaiņu statuss Daugavas HES ūdenskrātuvēs atrodams “Latvenergo” mājaslapā. Iedzīvotāji un uzņēmēji ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu var izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei u.c., kā arī pludmales zonu labiekārtošanai un sakopšanai.

Daugavas HES ūdenskrātuvēs līmeņus nepieciešams pazemināt gan hidrobūvju apsekošanai, gan remonta darbu veikšanai, un līmeņu pazemināšana notiek regulāri kopš katras hidroelektrostacijas uzcelšanas brīža.

Atbilstoši Latvijas likumdošanai “Latvenergo” pienākums ir rūpēties par Daugavas HES hidrotehnisko būvju drošumu.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+