Rīgas hokejistu pirmā krīze 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti pēc veiksmīgā sezonas sākuma iekrituši pirmajā bedrē, Tālajos Austrumos piedzīvojot zaudējumu gan Habarovskā pret “Amur” (1:2), gan Vladivostokā pret KHL debitantu komandu “Admiral” (0:3).

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Habarovskā, ko no Rīgas šķir 7000 kilometru, mūsu hokejistiem pavasarī bija nelielas svinības pēc izcīnītā Cerību kausa. Šoreiz spēles sākums viņiem iznāca miegains, jau ceturtajā minūtē Jakubs Petružaleks bija pirmais pie Mikaēla Telkvista atsistās ripas un raidīja to vārtos. Pirmajā periodā mājinieki nomētāja tālos viesus ar 19:3, bet pēc pārtraukuma daudz aktīvāk jau uzbruka dinamieši, un perioda vidū rezultātu izlīdzināja Marsels Hosa. Tomēr Denisa Ježova metiens 47. minūtē ļāva “Amur” svinēt pirmo trīspunktu uzvaru šosezon.

“Spēli sākām neslikti, bet ielaidām vārtus, un turpmāk pirmajā periodā saimniekoja mājinieki. Otrajā periodā samainījām virknējumus un sākām spēlēt labāk. Bija vārtu gūšanas momenti, tāpat arī trešajā periodā, tomēr ar vienu iemestu ripu uzvarēt grūti,” spēli Habarovskā rezumēja Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols

Admirāļu sveiciens

Vladivostoka KHL kartē ir jauna pieturvieta. “Fetisov Arena” šogad nodota ekspluatācijā, taču visi darbi vēl nav pabeigti līdz galam, tādēļ sezonas pirmos septiņus mačus komanda aizvadīja viesos un savu ledu iesvētīja ar uzvaru pār Maskavas “CSKA” (4:2). “Admiral” veidošana uzticēta seškārtējam Somijas čempionam Hannu Jortikam, pieredzējušam trenerim, kurš iepriekšējos divus gadus vadīja Habarovskas hokejistus. Aizpērn viņš jau pierādīja, ka no viduvēja materiāla var izveidot labu komandu. Vasarā divvirzienu līgumu ar “Admiral” parakstīja Latvijas aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, tomēr nespēja iekļūt sastāvā.

Pirmais periods rīdzinieku izpildījumā bija solīds, otrais – jau vājāks, un pēc Viktora Drugova metiena atkal 0:1. Trešā perioda sākumā zviedrs Niklass Bergfors, kurš NHL 2005. gadā draftēts pirmajā kārtā un šajā līgā aizvadījis 173 spēles, pretuzbrukumā raidīja ripu caur tautieša Mikaēla Telkvista kājsargiem, dubultojot pārsvaru. “Dinamo” uzbrukumā nekas ievērības cienīgs neizdevās, bet trešā ripa tukšos vārtos ielidoja sekundi pirms mača beigām. Zviedrs Joakims Lundstrēms “Admiral” vārtos atvairīja 24 metienus, gūstot pirmo sauso uzvaru KHL.

Bet rīdzinieki, zaudējuši trīs spēles pēc kārtas, ar 11 mačos iegūtajiem 18 punktiem KHL Rietumu konferencē noslīdējuši uz piekto vietu. Pēc trīs uzvaru sērijas Rietumu izslēgšanas zonā ielauzies Zagrebas “Medveščak”, horvātu komandai 14 punkti 11 spēlēs un astotā vieta.

Rīgas “Dinamo” viesspēļu turneju turpinās rīt Novosibirskā pret “Sibirj” hokejistiem, kuri astoņos mačos tikuši pie 12 punktiem, Austrumu konferencē pirms vakardienas spēles pret “Lev” ieņemot devīto vietu.

Bārtulim piespēle

Oskars Bārtulis ar rezultatīvu piespēli Doņeckā palīdzēja “Donbass” uzvarēt Gunta Galviņa komandu Hantimansijskas “Jugra” (2:0). Čeļabinskas “Traktor” mačā pret Magņitogorskas “Metallurg” traumu guva uzbrucējs Lauris Dārziņš. Pēc sākotnējām prognozēm, viņš būs spiests izlaist pāris spēles.

HOKEJS

KONTINENTĀLĀ HOKEJA LĪGA

* Habarovskas “Amur” – Rīgas “Dinamo” 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), 03:37 Petružaleks (Muršaks, Krjukovs) 1:0, 29:12 Hosa (Ozoliņš, Vilsons) 1:1, 46:04 Ježovs (Juņkovs, Orlovs) 2:1.

* Vladivostokas “Admiral” – Rīgas “Dinamo” 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) 35:17 Drugovs (Ļesnuhins) 1:0, 44:27 Bergfors (Šucs) 2:0, 59:59 Ļisins, tukšos vārtos 3:0.