×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Rīgas iedzīvotāji sūdzas par kaķus ēdošām lapsām (8)

lapsaafp_9275207

Aicinot Rīgas iedzīvotājus ziņot par pilsētas teritorijā manītām mežacūkām, Rīgas dome ir saņēmusi arī pilsētnieku sūdzības par citiem pilsētā manītiem dzīvniekiem.

Šodien Rīgas domes Medību koordinācijas komisijas sēdē, lemjot par mežacūku ķeršanu un pārvietošanu ārpus mikrorajoniem, tika izskatīti arī iedzīvotāju iesūtītie ziņojumi, kur minētas arī kādā Rīgas rajonā sastaptās lapsas. Kāds Rīgas iedzīvotājs rakstījis, ka kādā no Jaunciema ielas šķērsielām iemitinājušās lapsas. “Kaķi ir pazuduši, laikam notiesāti,” norādīts iesniegumā.

Jaunciema gatve, kur sastaptas lapsas, esot šiem dzīvniekiem piemērota vieta, jo blakus atrodas mežs. Speciālisti norādīja, ka lapsas manītas arī Mežaparkā un Juglā, it sevišķi diennakts tumšajā laikā. Lapsām patīkot uzturēties atkritumu tvertņu tuvumā, jo citas barības, piemēram, vistu, saprotamu iemeslu dēļ pilsētā nav. Lapsas varot pārtikt arī no grauzējiem un kaķiem, kuri arī slaistās ap miskastēm.

Komisijas locekļi gan norādīja, ka iedzīvotājiem nevajadzētu visur saskatīt “tikai to melno”. “Attiecīgi uzvedoties, iespējama pilnīgi normāla sadzīvošana ar mazajiem savvaļas dzīvnieciņiem,” pauda komisijā. Eksperti secināja, ka daudzi pilsētnieki nav saskārušies ar meža dzīvniekiem un, nepārzinot viņu bioloģiju un uzvedību, katrā sastapšanās reizē ar dzīvnieku cilvēki to uztver kā draudu dzīvībai un veselībai, kā arī mājdzīvniekiem. Viņi uzsvēra, ka ne vienmēr cilvēki paši uzvedas tā, lai izvairītos no nepatīkamu seku iestāšanās.

Komisija sprieda, ka iesniegumā minētā teritorija būtu jāapseko, tomēr par to tiks lemts nākamajā sēdē.

Kopā īpašajā e-pastā “mezacukas@riga.lv” saņemti aptuveni desmit iesniegumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. kur nav vistu, jāēd kaķi 🙂

 2. ................. Atbildēt

  paldies lapsām, smirdīgās kaķu vecenes arī varētu pieķet

 3. Vai jūsu laikrakstā neatrastos kāds latviešu valodas speciālists? Kā var laikrAKSTā PUBLICēT šāDU šAUSMīGU INFORMāCIJU : “kAķUS ēDOšAS LAPSAS” ! ! sic!

 4. Ir nu gan neprognozējami tie ļaudis – te viņiem kaķi traucē dzīvot, te, kad atradies kāds, kas problēmu risina, atkal nav labi!

 5. Ceru, ka kādu traku kaķu veceni arī apēdīs. Nav jau nekas pret tiem murrātājiem – nesaprotu tās personas, kas knapi iztiek, bet katru dienu spēj bataljonu ar zvēriem pabarot. Rezultātā kaķi visur iezīmē teritoriju, vārnas jau pašsaprotama parādība, papildus visu iezīmē lielās kaijas. Un lapsu vazāšanās pie šī dzīru galda ir tikai likumsakarīga.

 6. Lapsas ēd peles, nevis kaķus.

  • tu laikos neesi bijis. man lapsas katru gadu pa kādam kaķim apēd, parunā ar medniekiem, ari tie apstiprinās ka lapsas ļoti bieži kaķus apēd. esmu gan protams redzejis ari ka lapsa draudzejas ar kaķi, bet tas viens otru neizslēdz

 7. lapsām kaķi garšo, un ja pilsēta uzklāj ” svētku galdu” lopiņam, tad viš taču nespēj attureties, viš iet kur ir viegli pieejams ēdiens

Draugiem Facebook Twitter Google+