Latvijā
Kriminālziņas

Rīgas ielās “trako” dzērājšoferis: ietriecies policijas automašīnā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Ceturtdien, 29.aprīlī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) automašīnā ar “Mercedes-Benz” spēkratu ietriecies vīrietis 2,53 promiļu reibumā bez autovadītāja tiesībām, aģentūru LETA informēja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

RPP Ziemeļu pārvaldes darbinieki uz policijas telpām no Kundziņsalas veduši kādu pārmēru iereibušu vīrieti, kurš bija aizmidzis uz ielas, taču netālu no galamērķa policijas busiņā ietriekusies “Mercedes-Benz” automašīna. Sadursme notika brīdī, “Mercedes-Benz” vadītājs, braucot pagriezienā, iebrauca pretējā braukšanas joslā. Ņemot vērā, ka ātrums nebija liels, arī sadursme nav bijusi spēcīga.

Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi, lai pārbaudītu aizturētā un negadījumā iesaistīto veselību. Tāpat tika izsaukta Valsts policijas Ceļu policija. Uzsākot sarunu ar “Mercedes-Benz” vadītāju, kārtības sargs noskaidrojis, ka vīrietis nav ieguvis tiesības piedalīties ceļu satiksmē. Tāpat no autovadītāja bija jūtama spēcīga alkohola smaka, lai gan vadītājs teicās izdzēris “vien divus aliņus”.

Saistītie raksti

Kamēr tika skaidroti visi notikušā apstākļi un, kad mediķi bija apstiprinājuši, ka iepriekš aizturētajam policijas pasažierim viss ir kārtībā, kārtības sargi nolēma kungu no Kundziņsalas nogādāt mājās, savukārt 38 gadus vecais sadursmes izraisītājs tika aizturēts. Vēlāk Ceļu policijas darbinieki noskaidroja, ka autovadītāja izelpā tika konstatētas 2,53 promiles alkohola.

Par automašīnas vadīšanu reibumā bez tiesībām ir kriminālatbildība un maksimālais sods ir brīvības atņemšana līdz vienam gadam, kā arī liegums iegūt autovadītājas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Pēc negadījuma viens no policistiem sajutis sāpes mugurā, tādēļ devās uz pārbaudēm slimnīcā. Ja izrādīsies, ka policists sadursmes dēļ guvis traumu, tad sekas dzērušajam vadītājam būs smagākas, uzsvēra Sadovskis.

LA.lv