×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. septembris, 2013
Drukāt

Rīgas izgaismošanai svētkos plāno tērēt 390 608 latus

Foto-LETAFoto-LETA

Pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” skatīšanai Rīgas domē iesniegusi priekšlikumu pašvaldības 2013.gada budžeta grozījumos piešķirt aģentūrai papildu 635 000 latu, no kuriem 390 608 lati būtu nepieciešami svētku dekoratīvā apgaismojuma ierīkošanai.

“Rīgas gaisma” šogad svētku noformējumam pilsētā ir paredzējusi uzstādīt jaunas gaismas virtenes un dekorus uz trosēm Aleksandra Čaka ielas posmā no Bruņinieku līdz Tallinas ielai un Brīvības ielas posmā no Tallinas ielas līdz Gaisa tiltam, Elizabetes ielas kokos, Krišjāņa Barona ielas posmā no Elizabetes līdz Merķeļa ielai, 11.novembra krastmalas posmā starp Akmens un Dzelzceļa tiltiem, balstos jaunizbūvētajā Krasta ielas promenādē, Brīvības gatves posmā starp Juglas ielu un Brīvdabas ielu, Lielirbes ielas posmā starp Ventspils ielu un Kārļa Ulmaņa gatvi.

Gaismas rotājumi tiks iekārti arī kokos Raiņa bulvārī starp Barona un 13.janvāra ielu, Brīvības bulvāra kokos pie Brīvības pieminekļa, uz trosēm Andreja Pumpura ielā, Jura Alunāna ielā, Pulkveža Brieža ielas posmā starp Elizabetes un Hanzas ielām, Merķeļa ielā starp Marijas un Barona ielām, kokos K.Barona ielā pie Skolēnu pils, Brīvības ielas un Gustava Zemgala gatves krustojumā un Valdemāra ielā pie Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas.

Papildus paredzēta jaunu dekoratīvo objektu uzstādīšana 18.novembra svētkiem Brīvības gatves alejā starp Raiņa bulvāri un Elizabetes ielu un jaunu dekoru ar toņu maiņas gaismas diodēm un programmējamu vadību montāža balstos uz Kalnciema ielas pārvada. Plānota jaunu dekoratīvo objektu uzstādīšana uz trosēm Vecrīgas ielās, kā arī elektroapgādes pieslēgumu izveide 75 festivāla “Egļu ceļš” objektiem. Tāpat iecerēts uzlabot dizainu dekoratīvajiem dekoriem balstos uz Akmens tilta un papildināt to skaitu.

Vienlaikus ir paredzēts uzstādīt ikgadējos svētku dekoratīvos elementus pilsētas galvenajās ielās. Arī Bastejkalna parkā, Esplanādē un skvērā K.Valdemāra un Jēkaba ielu krustojumā, Baumaņa skvērā, skvērā Sadovņikova un Lāčplēša ielu krustojumā, skvērā Mūrnieku un Matīsa ielu krustojumā, skvērā pie Latvijas Mākslas akadēmijas koki tiks izrotāti ar gaismas virtenēm.

Aģentūras darbinieki veiks arī divu lielo svētku egļu rotāšanas un elektroapgādes pieslēguma izveides darbus Doma laukumā un 11.novembra krastmalā.

Vienlaikus aģentūras direktors lūdz paredzēt papildu finansējumu elektrības rēķinu apmaksāšanai, kas gan saistīti ar ikdienas izdevumiem. Lai aģentūra līdz gada beigām spētu nodrošināt ielu apgaismojumu, nepieciešami papildu 244 220 lati maksai par elektroenerģiju.

Jau ziņots, ka “Rīgas gaismas” šā gada budžeta plāns jau sākotnēji tika apstiprināts ar iztrūkumu. Papildus tam no 1.aprīļa par 54% pieaugusi maksa par obligāto iepirkuma komponenti, līdz ar to ielu apgaismojumam līdz gada beigām papildus iepriekš plānotajam nepieciešami 158 514 lati.

Vienlaikus aģentūras īstenotā elektroenerģijas iepirkuma konkursa rezultātā kopējais elektroenerģijas tarifs no 1.jūlija samazinājies par 7,9%, kas otrajā pusgadā ir par 122 000 latu mazāk, nekā plānots gada sākumā, līdz ar to kopējais iztrūkums ir 244 220 latu.

Savukārt luksoforu uzturēšanas programmā ir nepieciešams 41 699 latu budžeta dotācijas pieaugums, lai izbūvētu luksoforus un izveidotu divas regulējamas gājēju pārejas Ganību dambja un Sāremas ielu krustojumā un Ganību dambī 40a/31, lai uzlabotu satiksmes organizāciju un gājēju kustības drošību intensīvas satiksmes ielā ar sabiedriskā transporta plūsmu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +6.7
Daugavpils +8.7
Saldus +8.2
Liepāja +7.8
Jelgava +8.8
Ventspils +7.5
Limbaži +6
Madona +9.0
Rēzekne +8.5
Draugiem Facebook Twitter Google+