×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Rīgas Jūgendstila centram tapusi arī virtuālā ekspozīcija

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamās nedēļas nogalē, 30. septembrī plkst. 13 Rīgā, Alberta ielā 12 notiks muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālās ekspozīcijas atklāšana, LA.lv pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Anete Pitena.

Ekspozīcijā atainota Rīgas jūgendstila arhitektūra, pilsētas straujā attīstība un izbūve no 1899. līdz 1914. gadam. Ekspozīcija iepazīstina ar Rīgas jūgendstila arhitektūras meistariem un īpaši ar arhitekta Konstantīna Pēkšēna daiļradi, kā arī jūgendstila perioda interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem un rīdzinieku modes tendencēm, kas iemūžināti 20. gadsimta sākuma fotogrāfijās.

Eiropas Ekonomikas zonas konkursā atbalstītā projekta ietvaros veikta tūkstoš muzejam piederošu kultūras mantojuma vienību dokumentēšana digitālā formātā, izveidota elektroniska datubāze, iekārtotas trīs virtuālā muzeja ekspozīciju telpas un viena multimediju konferenču zāle, kā arī izstrādātas desmit interaktīvas programmas, kas iekļautas muzeja virtuālajā ekspozīcijā. Digitālās ekspozīcijas veidošanā tika iesaistīti labākie nozares speciālisti, kuri veikuši apjomīgu izpētes darbu, kas šādā apjomā Latvijā veikts pirmo reizi, norāda Pitena.

“Rīgas Jūgendstila centrs” ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā – tas atklāts 2009. gada 23. aprīlī dzīvoklī, kurā līdz 1907. gadam dzīvojis un strādājis izcilais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Muzeja ēka Alberta ielā 12 celta 1903. gadā kā Konstantīna Pēkšēna personīgais nams. Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar pilnībā rekonstruētu rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu 20. gadsimta sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+