×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgas Jūgendstila centrs sešus darba gadus svinēs ar senu tālruņu izstādi

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Aprīlī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svin sešu gadu jubileju, un jaunā darba gadā muzejs ieies ar papildinājumu vēsturiskajā interjerā – telefona aparātiem no 20. gadsimta sākuma, LAS.lv uzzināja muzejā.

Muzeja darbības laikā izveidots plašs un daudzveidīgs krājums, pulcēts liels apmeklētāju skaits un veidotas neskaitāmas izstādes un pasākumi.

Atzīmējot muzeja darbības sesto gadadienu, vēsturiskajā interjerā tiks izvietoti telefona aparāti no 1904. un 1910. gada. Ir zināms, ka Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, kurā šobrīd atrodas muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, ir bijis telefons. Arhitekta telefona numurs bija 1366. Tajā laikā telefona sakarus Rīgā nodrošināja Rīgas Telefonu biedrība.

“Centrāles izsaukšana notika sekojoši – zvanītājs ar labo roku pagrieza induktora kloķi uz īsu brīdi. Tas liecināja, ka līnija uz centrāli ir kārtībā un centrāle saņem izsaukuma signālu. Tad bija jāpaņem klausule un jāpieliek cieši pie auss un jāgaida centrāles atbilde,” par telefona lietošanu pirms simt gadiem stāsta telefonu kolekcionārs Valdis Hofmarks.

Ar 20. gadsimta sākuma telefona aparātiem muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” interjerā varēs iepazīties no 30. aprīļa.

Šogad aprit seši gadi kopš muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” dibināšanas, kas datēta 2009. gada 23. aprīlī. Muzeja krājums no dažiem priekšmetiem izaudzis par unikālu jūgendstila kolekciju ar 5663 eksponātiem. Organizēti gan Latvijas, gan arī starptautiska mēroga pasākumi. Šo gadu laikā muzejā viesojušies vairāk nekā 156 173 apmeklētāji gandrīz no visas pasaules. Muzejs guvis starptautisku atzinību.

Muzejs izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas muzejam dāvinājuši vērtīgas ģimenes relikvijas, dalījušies ar atmiņu stāstiem, rīkojuši izstādes, muzicējuši un ar savu talantu atbalstījuši muzeja izaugsmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+