×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas jūras līča piekrastē izskalotā viela ir parafīns

LETALETA

Rīgas jūras līča piekrastē posmā no Lapmežciema līdz Rojai pagājušajā nedēļā izskalotā viela ir parafīns, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) konsultante Liene Krīvena.

 

To, ka izskalotā viela ir parafīns, apstiprina LVĢMC laboratorijā veiktās ekspertīzes rezultāti.

Jau ziņots, ka Rīgas jūras līča piekrastē tika atrasta izskalota iedzeltena viela, kas sākumā tika noturēta par palmu eļļu. Piekrastes pašvaldībām nedēļas nogalē tika uzdots organizēt vielas savākšanu. Kopumā savākti vairāk nekā 100 maisi, tostarp puse no tiem – Rojas novadā.

Izskalotā viela bija blāvi bēšā, iedzeltenā krāsā un nedaudz atgādināja parafīnu, vaska rituļus vai sacietējušus cūku taukus.

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece un Kontroles daļas vadītāja Anna Adamsone iepriekš pieļāva, ka noskaidrot kuģi, kas šo piesārņojumu radījis, varētu būt sarežģīti vai pat neiespējami. Pat ja tas izdotos, varētu rasties problēmas ar vainīgo saukšanu pie atbildības, jo, piemēram, ārpus teritoriālajiem ūdeņiem kuģiem neesot aizliegts atbrīvoties no palmu eļļas, izgāžot to jūrā, norādīja Adamsone.

Nopietns kaitējums dabai, ja neskaita “stipri piecūkoto pludmali”, neesot nodarīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+