×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas jūras līča piekrastē savākti vairāk nekā 100 maisi izskalotas vielas – iespējams, palmu eļļas

Foto: LETAFoto: LETA

Viļņi Baltijas jūrā.

Rīgas jūras līča piekrastē posmā no Lapmežciema līdz Rojai pagājušajā nedēļā izskalota iedzeltena viela, kas varētu būt palmu eļļa, informēja Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece un Kontroles daļas vadītāja Anna Adamsone.

Piekrastes pašvaldībām nedēļas nogalē tika uzdots organizēt vielas savākšanu. Kopumā savākti vairāk nekā 100 maisi, tostarp puse no tiem – Rojas novadā.

Izskalotā viela ir blāvi bēšā, iedzeltenā krāsā un nedaudz atgādina parafīnu, vaska rituļus vai sacietējušus cūku taukus. Izskalotās vielas paraugi nodoti ekspertīzei Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra laboratorijā, taču ekspertīzē netiks noteikts, kas ir izskalotā viela. VVD rīcībā neesot tādu līdzekļu, lai veiktu šāda veida ekspertīzi. “Mūsu pieņēmums ir, ka tā ir palmu eļļa,” norādīja Adamsone.

Noskaidrot kuģi, kas šo piesārņojumu radījis, varētu būt sarežģīti vai pat neiespējami. Pat ja tas izdotos, varētu rasties problēmas ar vainīgo saukšanu pie atbildības, jo, piemēram, ārpus teritoriālajiem ūdeņiem kuģiem neesot aizliegts atbrīvoties no palmu eļļas, izgāžot to jūrā, norādīja Adamsone.

Nopietns kaitējums dabai, ja neskaita “stipri piecūkoto pludmali”, neesot nodarīts. “Vismaz nav redzēta neviena palmu eļļas klucī iekodusies zivs,” jokojot sacīja Adamsone.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +9
Liepāja +6.3
Jelgava +11
Ventspils +6.2
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+